שתף קטע נבחר

מישאל חשין ספד לבנו: "אחכה לך כל חיי"

בכירי מערכת המשפט באו לחלוק כבוד אחרון לשניאור חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון לשעבר שנהרג בתאונת דרכים. "היית גדול מהחיים ואולי בגלל זה אלוהים לקח אותך אליו", ספד לו אביו, "זה לא אמיתי מה שקורה כאן"

כמה קילומטרים בודדים הפרידו בין זירת התאונה שבה נהרג שניאור חשין לבין בית העלמין שבו הובא למנוחת עולמים. אביו, שופט בית המשפט העליון לשעבר, מישאל חשין, ספד מעל קברו הטרי. "לא יודע מה נעשה כדי להחזיר אותך אליי, לדנית, אופיר, איתמר ורעות", אמר. לבקשת המשפחה נמנע ynet מצילום ההלוויה.

 

מאות רבות באו לבית העלמין בקיבוץ גבעת השלושה לחלוק כבוד אחרון לחשין. בהלוויתו השתתפו בני המשפחה, שופטים בבית המשפט העליון בעבר ובהווה, בראשם נשיאת בית המשפט, דורית ביניש. בין היתר, הגיעו היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, השר דן מרידור, ראש העיר ירושלים, ניר ברקת ובכירים נוספים.

 

מישאל חשין ספד לבנו ואמר, כי "הכאב גדול ובלתי נסבל שניאור, זה לא אמיתי מה שקורה כאן. אתה חסר לי מאוד מאוד. לא יודע מה נעשה כדי להחזיר אותך אליי, לדנית, אופיר, איתמר, רעות". לדבריו, שניאור אהב שלמות ושום דבר פחות מכך, רק שלמות.

 

חשין סיפר, כי בימים האחרונים קבע שניאור את תאריך בת המצווה של בתו, "חמישה חודשים לפני המועד. לא ידעת שלא תהיה בה. זו הייתה האחריות האופיינית לך". חשין הוסיף, כי ביום חמישי הוא נפגש עם שניאור באקראי לעשר דקות וביום שישי היו אמורים להיפגש לארוחת השבת המשפחתית, אך "יצאת למסע המקולל של יום שישי בבוקר".

 

הוא תיאר את בנו ואמר: "היית גדול מהחיים ואולי בגלל זה אלוהים לקח אותך אליו. אומרים שלא סבלת. שהמוות בא בחטף. הלוואי. אני קורא לך, ילד ילד אל תעלה לשמיים. שניאור שלי. חלום בלהות, גוז, היעלם. אחכה לך כל חיי".

 

דנית, אשתו של שניאור, סיפרה כי לפני שנה הם חגגו עשרים שנות נישואין. בשיר שחיבר לה, כתב כי הוא מצפה שעשרים השנים הבאות יהיו כמו העשרים שעברו. "הילדים ביקשו שאמסור לך שהיית אבא הכי בעולם, הם מתגעגעים אליך ושואלים אולי בכל זאת תוכל לחזור חזרה", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שניאור חשין. הובא למנוחות
צילום: סבסטיאן שיינר
האב מישאל חשין. "ילד ילד אל תעלה לשמיים"
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים