שתף קטע נבחר

מפעל תרומות בארה"ב - חיתול לכל ישבן

קבוצה של פעילים חברתיים בארה"ב שמה לעצמה למטרה להרחיב את המושג "מצרך בסיסי" ולהביא לכך שלצד אוכל וקורת גג, יזכה כל תינוק במדינה בחיתול טרי במידה המתאימה לו. "אין שום סיבה שתינוקות יסבלו בגלל הכלכלה. הם צריכים לקבל את מה שהם זקוקים לו: אוכל, מקלט, בגדים וישבן נקי"

היצרנית של חיתולי האגיס מתכננת לתרום מיליוני חיתולים החל מהשבוע הקרוב ולעורר את המודעות בנוגע להורים הנאבקים כלכלית כדי לספק חיתולים לילדיהם. תאגיד קימברלי-קלארק, המייצר קלינקס ומוצרים נוספים, יחלק 2 מיליון חיתולי האגיס ב"בנקים" לחיתולים ברחבי ארה"ב החל מהשבוע, ועד ל-18 מיליון חיתולים נוספים מאוחר יותר, בעונת הסתיו.

 

התרומה היא חלק מתכנית גדולה יותר הנקראת "כל ישבן קטן" ("Every Little Bottom"). מטרת מארגני התכנית היא להגיע לחיתול שנתרם על כל חבילת חיתולים שנמכרת. אם כל 20 מיליון החיתולים יינתנו להורים הזקוקים להם, עלות התכנית תסתכם בכ-5 מיליון דולר השנה.

 

החברה מתכננת לספק תרומות באופן קבוע החל מעכשיו ומקווה שהקמפיין - הנערך דרך רשתות חברתיות, ידיעות שיודפסו על חבילות החיתולים, ומודעות פרסום - ייצר יותר תרומות עבור הבנקים לחיתולים. בעבר תרמה החברה חיתולים על סמך מקרים פרטניים, וזוהי הפעם הראשונה שהיא תורמת חיתולים בהיקף שכזה.

 

200 אלף החיתולים שיתקבלו בבנק החיתולים בניו-הייבן קונטיקט, יספיקו לחודש כשיחולקו בין 50 מרכזי חלוקת חיתולים להורים של כ-4,000 ילדים, אומרת ג'ואן גולדבלום, היזמית של "כל ישבן קטן".

 

גולדבלום הקימה את המפעל הזה לפני יותר משש שנים, לאחר שראתה את הצורך בחיתולים במהלך ביקורי הבית שעשתה כעובדת סוציאלית. היא נהגה לחלק 100 חיתולים לילד, אבל נאלצה לפצל את הכמויות כדי לספק אותן ליותר ילדים.

 

לדבריה, כי יותר ויותר משפחות עובדות בארה"ב נזקקות לעזרה מכיוון שהן לא מסוגלות לקנות חיתולים לילדיהן. ההוצאה הממוצעת עבור חיתולים לילד יכולה להגיע ל-40 דולר ויותר לחודש. כמה מההורים עושים שימוש רב פעמי בחיתולים או קונים מידה אחת שתתאים לילדים בגילאים שונים. היא סיפרה על אחד ההורים שעובד בשתי עבודות וביקש את עזרת הארגון לאחר שקנה מידה אחת לשני ילדים בגילאים שונים. "הוא פשוט גרם לזה לעבוד. הוא היה לוקח את המידה הבינונית, ומצליח להשתמש בחבילה במשך שבוע שלם", אמרה גולדבלום, "זה לא הדבר הכי טוב בשביל המשפחה הזו".

 

הסכנה עבור תינוקות שהחיתולים שלהם לא מוחלפים בצורה תכופה היא "תפרחת החיתולים" שיכולה גם להוביל לזיהומים אצל התינוקות ולגרום להם להיות עצבניים, תוספת של מתח עבור משפחות שכבר לחוצות מספיק. "זהו מצרך בסיסי עבור התינוקות", אומרת קארן ספרי, מנהלת מרכז "הארון הקהילתי" בברידג'פורט קונטיקט. "אין שום סיבה שהם יסבלו בגלל הכלכלה. הם צריכים לקבל את מה שהם זקוקים לו: אוכל, מקלט, בגדים וישבנים נקיים ויבשים".

 

הביקוש לחיתולים בחינם עלה בעקבות המשבר הכלכלי בארה"ב וספרי מספקת כעת חיתולים ל-225 ילדים בחודש, כשרק לפני שנה וחצי סיפק חיתולים רק ל-100 ילדים. ספרי מספרת כי היא מקבלת כעשרים פניות חדשות עבור חיתולים בחינם כל חודש. כל פנייה כזו מחייבת מסמכים המעידים על הולדת הילד והכנסות המשפחה. העלייה נרשמה במיוחד בקרב עובדי בניין ועובדים יומיים, שנאבקים כדי לשרוד כלכלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
האגיס כבר תרמו
צילום: סי די בנק
מומלצים