שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חברון: פעילי ימין התנפלו על חברי כנסת מחד"ש
  פעילי ימין, ובראשם איתמר בן-גביר וברוך מרזל, קראו לעבר חברי הכנסת "בוגדים, עוכרי ישראל, הסתלקו מפה". לדברי ח"כ דב חנין, "חלקם איימו שיחסלו אותנו כמו בדיר יאסין"

  עימות פרץ הבוקר (יום ד') בין חברי כנסת מסיעת חד"ש לאנשי ימין במהלך סיור של ארגון "שוברים שתיקה" בחברון. פרט לדחיפה אחת, העימות המילולי לא נגרר לעימות פיזי. לטענת פעילי הימין, הסיור נועד לעורר פרובוקציה. המשטרה לא התערבה.


  העימות בחברון, ח"כ דב חנין וברוך מרזל במרכז (צילום: רועי ילין)

   

  ברגע שירדו חברי הכנסת מהאוטובוס, התנפלו עליהם פעילי הימין איתמר בן גביר וברוך מרזל בצעקות. הם קראו לעברם "בוגדים, עוכרי ישראל, הסתלקו מפה" ו"עונש מוות לבוגדים".

  במהלך הסיור צעק בן-גביר לכיוונו של חבר הכנסת מוחמד ברכה: "לך למלונה שלך". בנוסף קראו פעילי הימין לעבר אנשי השמאל: "כולנו שייטת 13. תהיו כפרה על צה"ל. אתם חבורת מרמרה".

   

  מרזל אמר כי הגעת אנשי השמאל היא "ניסיון לעורר פרובוקציה ימים ספורים לאחר ששוטר ישראלי נרצח באזור קרית ארבע". לדבריו, כל הגעה של חברי כנסת ערבים נועדה להתסיס את השטח.

   

  חברי הכנסת מחד"ש ביקשו מהמשטרה לפנות את אנשי הימין ולאפשר להם צעדה, אך השוטרים סירבו להתערב בטענה שמדובר בהתקהלות חוקית. דוברו של ח"כ מוחמד ברכה אמר: "המשטרה נותנת לימין פה לעשות מה שהם רוצים. כמעט תקפו אותנו. צועקים לנו 'עונש מוות לבוגדים'".

   

  ח"כ דב חנין אמר כי פעילי הימין איימו עליהם ברצח.

  "סיעת חד"ש הצטרפה לסיור של ארגון שוברים שתיקה והתפתחה פה מהומה גדולה. אנחנו מנסים לשמוע מפעילי שוברים שתיקה הסברים על הנעשה במקום, אבל חבורה גדולה מאוד של אנשי ימין צועקים ללא הפסקה, וחלק מהם אף איימו שיחסלו אותנו כמו בדיר יאסין".

   

  דוברת היישוב היהודי בחברון, אורית סטרוק, אמרה כי התפתחה מהומה משום שחברי הכנסת ופעילי השמאל סירבו לגנות את רצח השוטר שוקי סופר. "בכל פעם שהגיעו לנקודה אחרת בה היה פיגוע שבסופו נרצח מישהו הם ביקשו לגנות והח"כים ממפלגת חד"ש סרבו לגנות את הרציחות ולכן פעילי הימין טענו כי התלהטו הרוחות, אי הגינוי היה שווה ערך לתמיכה".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסיור בחברון הופרע, הבוקר
  צילום: רועי ילין
  שלח את ח"כ ברכה למלונה. בן-גביר
  צילום: רועי ילין
  בא לעשות פרובוקציה? ח"כ ברכה
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים