שתף קטע נבחר

טל מור הסתיר את השמשה המנופצת "כדי לישון"

דורסו של חשין הפסיק לשתף פעולה עם חוקריו ויישאר במעצר לשבוע נוסף. מול המצלמות הוא אמר בבכי "אקבל כל עונש", בהמשך חייך לקרוביו. הוא חשוד בהריגה, הפקרה, שיבוש משפט ונהיגה בשכרות. פרקליטו: הוא שתה אלכוהול, אך לא היה שיכור

מה בדיוק קרה אחרי שטל מור דרס למוות את רוכב האופנים שניאור חשין? המשטרה טוענת שהוא פעל להסתיר את מעורבותו בתאונה, והיום (ה') בדיון בבית המשפט הסביר פרקליטו  ש"הדבר היחיד שהסתיר היה את השמשה המנופצת כאשר הגיע לביתו וכיסה אותה בשמיכה, על מנת ששכניו ובעל הבית שלו לא יעירו אותו מהשינה כדי לברר מה הסיבה לכך". מעצרו של מור הוארך בשבעה ימים.

 

מול המצלמות בבית המשפט בפתח תקווה מור שוב מירר בבכי ואמר "אם הייתי יכול להיות במקומו. אקבל כל עונש שמגיע לי". מול קרוביו דווקא חייך ואמר: "אני אוהב אתכם, אני חזק". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-13 יום, והשופטים נענו רק חלקית לבקשה. מלבד הריגה, סעיפי החשד המיוחסים לו בבקשת המעצר כוללים שיבוש מהלכי משפט, הפקרה לאחר פגיעה ונהיגה בשכרות.

 

נציג המשטרה בדיון, פקד דרור שלום, אמר כי "מלכתחילה היה חשד להריגה, וכיום יש ראיות מבוססות יותר", וסיפר כי מור הפסיק לשתף פעולה עם חוקריו, "דבר שמקשה שבעתיים על החקירה". לטענת הסניגור, עורך הדין שאדי סרוג'י, מור העדיף לשתוק ביומיים האחרונים מכיוון שהוא עייף מאוד, לא ישן בימים האחרונים וחווה טראומה קשה.

 

הסניגור: רוצה לבצע עימות בין הידידה ר' למור

סרוג'י אמר לנציג המשטרה במהלך הדיון כי הוא דורש לבצע עימות עם ר', ידידתו של מור שסיפרה על הבילוי באותו הערב במועדונים בתל-אביב, אז לכאורה שתה לשוכרה ובין לבין עישן מריחואנה. נציג המשטרה לא פסל אפשרות שעימות כזה אכן ייערך. "החשוד שתה אלכוהול, אך לא היה שיכור בזמן התאונה, מאחר ולפני צאתו בחזרה לצפון הקפיד לעצור בצד הדרך ולנוח", אמר הפרקליט. רק לאחר שהתעורר מהשינה וקרא באינטרנט על התאונה, הבין שייתכן והיה מעורב בה".

 

הסניגור הוסיף כי מור "הוא אזרח ארצות הברית, שבקלות יכול היה לברוח תוך מספר שעות מהארץ. הוא אף ביקש מהחוקרים להיפגש עם משפחת המנוח ולהביע בפניהם את צערו וכאבו, ולהגיד להם שהוא מתנצל בפניהם".


 

טל מור בהארכת מעצרו. "שתה, אבל לא היה שיכור" (צילום: ירון ברנר)

 

השופטת שיר רפאלי ציינה בהחלטתה כי "תיק החקירה מלמד כי קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו, ולעבירת ההריגה קיים חשש לשיבוש מהלכי חקירה. המשטרה אינה יושבת בחיבוק ידיים ומנהלת את החקירה ביעילות". השופטת אישרה להוריו של מור למסור לו שקית עם בגדים להחלפה. הוריו סירבו בתוקף לדבר עם עיתונאים בתום הדיון.

 

בתחילה חשדו במשטרה כי ברכב היו עם מור אנשים נוספים,

 אך בהמשך התברר שהיה לבדו. מור, שנמלט מזירת התאונה, הסגיר את עצמו כ-13 שעות לאחר מכן. הוא טען בחקירתו כי היה משוכנע שפגע במעקה ולא ברוכב אופניים.

 

במהלך החקירה התברר כי מור כלל לא החזיק ברישיון נהיגה בתוקף, והציג לחוקריו רישיון שניתן לו בארצות-הברית, שאין לו תוקף בישראל.


פורסם לראשונה 24/06/2010 10:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מור, היום. "רק רצה לישון"
צילום: ירון ברנר
הידידה ר'. תעומת מול הדורס?
צילום: צביקה טישלר
טען שלא הבחין בפגיעה ברוכב
צילום : עידו ארז
מומלצים