שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איפה העובדים נהנים מהכי הרבה ימי חופש? צרפת
  ליפני יש בממוצע 9 ימי חופש בשנה, לצרפתי - 34.5. כך לפי סקר של 9,000 עובדים שנערך ב-13 מדינות עבור חברת הנסיעות המקוונת אקספדיה. ארצות הברית נמצאת במקום השני אחרי יפן - 17 ימים, אח"כ הניו זילנדים והאוסטרלים. מצבו של העובד הישראלי, אגב, גרוע אף מזה של האמריקני

  על פי סקר חדש שמתפרסם היום (ה') היפנים הם האומה מקופחת החגים הראשונה בעולם המפותח. ליפני יש בממוצע 9 ימי חופש בשנה. זאת, בזמן שהצרפתים נהנים מהכי הרבה ימי חופש עם ממוצע של 34.5 ימי חופש שנתיים - פי 3.8 מהקולגות ביפן.

   

   

  סקר בקרב 9,000 מבוגרים ב-13 מדינות שנערך על ידי מכון הסקרים האריס אינטראקטיב עבור חברת הנסיעות המקוונת אקספדיה, מצא כי העובדים היפנים לא רק שזכו להכי מעט ימי חופשה, של כ-16.5 ימים בשנה, אלא שהם נוטים להשתמש רק בכחצי מהם. הצרפתים לעומת זאת, זוכים להכי הרבה ימי חופשה בשנה, ממוצע של 37.5 ימים, ושמחו מאוד לעשות שימוש בכמעט כל הימים שניתנו להם כדי לקחת פסק זמן מהעבודה.

   

  ארצות הברית נמצאת במקום השני אחרי יפן במספר ימי החופשה המעטים ביותר, כשממוצע ימי החופשה עומד על 17 ימים, כשרוב העובדים מממשים מתוכם 14 ימים בלבד, כך על פי הסקר שנערך בין ה-13 ל-22 באפריל. לניו זילנדים ניתן ממוצע של 19.5 ימי חופשה בשנה, והם ניצלו  בממוצע 17 מתוכם. האוסטרלים ניצלו כ-16.5 ימי חופשה מתוך 20 ימי החופשהלהם הם זכאים.

   

  רובם של הדנים, הגרמנים והנורווגים השתמשו בכל ימי החופשה שניתנים להם, כשהם עומדים על 93% אחוזי שימוש בימי החופשה שהוקצו להם, עם 29 ימים לדנים, 27.5 לגרמנים ו-28 ימים לנורווגים.

   

  הקנדים נטו להשתמש בכ-90% מהממוצע של 20 ימי החופשה שיועדו להם, השוודים השתמשו ב-89% מתוך 27.5 הימים, הבריטים ב-91% מ-28 ימי החופשה, האיטלקים ב-82% מתוך 32.5 הימים והספרדים ניצלו 89%  מ-32 ימי החופשה שניתנים להם.

   

  ישראל: גרועים כמעט כמו יפאן

  חוק שעות עבודה ומנוחה בישראל מחייב את המעסיקים להעניק לעובדים בישראל 12 ימי חופש בתשלום בשנה לפחות לעובד מתחיל (לא כולל חגים). מספר ימי החופש גדל בהדרגה לפי הוותק של העובד, ולפי נתוני התמ"ת, העובד הממוצע בישראל זכאי ל-14 ימי חופש בשנה.

   

  מחקרים שבוצעו בעבר הראו כי רוב המעסיקים הישראלים אינם מעניקים ימי חופש מעבר למינימום, ושהממוצע השנתי של ימי חופש בארץ הוא 15 לשנה. מצבם של העובדים בישראל אינו גרוע, איפוא, כמו העובד היפאני, אך הוא גרוע בהרבה מזה של העובד האירופי וגרוע מעט אף מזה של העובד האמריקני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הצרפתים נופשים יותר
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים