שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרבנות: נשלול סמכות לחופות מ"רבנים מזמרים"
  מועצת הרבנות הראשית נלחמת בתופעת החופות המוזיקליות והמבדרות: החליטה להוציא את הרבנים המשלבים זמר ונגינה בטקס מרשימת עורכי החופות. הרב מצגר: "הגיעו אלינו תלונות רבות". יו"ר ועדת הנישואים: "זה הופך את הרבנות לממוסחרת"

  טרנד לא כשר: הרבנות הראשית לישראל החליטה לשלול את הסמכות לעריכת חופות מרבנים המשלבים בהן גם קטעי שירה ונגינה או כל מופע בידורי אחר, זאת מחשש ל"זילות הרבנות". בישיבה שקיימה אתמול (ד') מועצת הרבנות הראשית היא אישררה החלטה דומה שהתקבלה בעניין לפני כעשור, אך הדגישה כי מעתה גם תאכוף אותה בקפדנות.

    

  הדיון בעניין התקיים בעקבות תלונות שהוגשו לוועדת הנישואים נגד התופעה, כאשר לטענת הפונים היו רבנים שביזו את עצמם ואגב כך רמסו את כבוד מוסד הרבנות כולו. בעקבות ההחלטה תעדכן הרבנות הראשית בימים הקרובים את כלל רבני ישראל כי אם ינהגו כן תישלל סמכותם לערוך חופות.

    

  "מעמד החופה והקידושין היה תמיד אפוף אווירה של קדושה", הסביר ל-ynet יו"ר ועדת הנישואים ברבנות, הרב רצון ערוסי, "אנו מודעים לכך שקם דור צעיר שרחוק מהמסורת והיה מעוניינת בחופה כזו כדי שהדברים יתקבלו על לב השומעים, אבל הכל חייב להיות על פי ההלכה. אם הרב נעים הליכות ומסביר פנים – אין לנו התנגדות. אדרבה, הוא מקדש שם שמים. אבל כשהוא שר ומנגן זה בעייתי".

    

  החלטה נוספת שהתקבלה אוסרת על רבנים לפרסם את עצמם בשום צורה כעורכי חופות
  , וכן קובעת כי עובדי המועצות הדתיות הנפגשים עם זוגות הנרשמים שם לנישואין לא יציעו את עצמם לצורך כך. "הדבר הזה יוצר מציאות ממוסחרת מאוד, וגם כאן מדובר בזילות לרבנות", אמר הרב ערוסי, "גם בתחומים שונים כמו רפואה אסור לעשות את זה כדי לא להוזיל את המקצוע, ובטח שלא בתחום שלנו, שיש בו ממש שליחות ועיסוק שבקדושה". גורם נוסף ברבנות הראשית הגדיר את שתי התופעות "עבירה על הקוד האתי של הרבנים". 

   

  הרב הראשי יונה מצגר, המשמש כנשיא מועצת הרבנות הראשית, אמר ל-ynet: "נדרשנו לנושא בעקבות תלונות חוזרות ונשנות אשר פוגעות הן בציבור והן במעמדם של הרבנים עורכי החופות. בשלב ראשון אנו נפנה בעדינות לאותם שהתקבלו אודותיהם תלונות. לא נתחיל באכיפה אגרסיבית בטרם נסביר להם את מהות הנזק שנגרם לרבנות בעטיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרבנות: נשלול סמכות לחופות מ"רבנים מזמרים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים