שתף קטע נבחר

פרס ייצא למסע באירופה: "לשפר מעמד ישראל"

נשיא המדינה הנחה להכין לו לוח זמנים לביקורים במדינות אירופה, שם הוא צפוי להיפגש עם מנהיגים שונים. פרס החליט להירתם למסע ההסברה, בין היתר בעקבות פניות מאזרחים למשכן הנשיא, כדי שישפר את מעמד ישראל. גם משרד החוץ פנה

נשיא המדינה יעשה את העבודה של ראש הממשלה ושר החוץ באירופה: מצבה המדיני הרעוע של ישראל וחוסר יכולתה של הממשלה הנוכחית להתמודד עם האתגרים בזירה הבינלאומית, גרם לנשיא שמעון פרס ליזום מסע במדינות אירופה, בניסיון לסייע לשפר את מעמדה של המדינה.

 

פרס הנחה לאחרונה את אנשי לשכתו להכין לו לוח זמנים לביקורים

 במדינות אירופה, שם הוא צפוי להיפגש עם מנהיגים שונים. לפי שעה כבר אושר ביקורו של פרס בשתי מדינות ונמשכת העבודה על ביקור במדינות נוספות.

 

נשיא המדינה החליט להירתם למסע ההסברה, בין היתר בעקבות פניות רבות מאזרחים למשכן הנשיא, בהן הם קוראים לו להתגייס ולנסות להציל מה שנותר ממעמדה הבינלאומי של ישראל. כמו כן, ביקש גם משרד החוץ סיוע מפרס.

 

נסיעתו הראשונה של פרס צפויה בעוד כחודש - ב-20-22 ביולי. גורמים בירושלים ציינו כי נשיא המדינה הוא למעשה קלף ההסברה המקובל הכמעט-אחרון של ישראל, ועל כן התגייסותו חשובה ביותר. בסביבתו של פרס אמרו כי הנשיא החליט לא לשבת בחיבוק ידיים, אלא ליזום את מסע ההסברה על-מנת למנוע הידרדרות נוספת בתדמיתה של ישראל.

 

לאחרונה אפילו ידידיה של ישראל באירופה הביעו בפורומים שונים דאגה עמוקה מממשלת נתניהו וממדיניותה. באירופה שר החוץ, אביגדור ליברמן, נחשב ל"סדין אדום", שגורם לכך שמצבה של הממשלה בשפל. ידידים של ישראל, שנהגו להגן עליה במשך

 שנים ארוכות, ובהם גם פוליטיקאים אירופים בכירים בעבר ובהווה, מציינים כי העובדה שלממשלת נתניהו אין אסטרטגיה מדינית - לא מאפשרת להם להתגייס למען ישראל ובכך הם מאבדים את הכלים להתמודד מול מבקריה של ירושלים.

 

עם זאת, שר החוץ ליברמן ערך כמה פגישות מדיניות השבוע באירופה. הוא נפגש בין היתר עם שר החוץ של איטליה, פרנקו פרטיני, והציע לו לעמוד בראש קבוצת שרי חוץ אירופים, שיבקרו בעזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. ייצא בחודש הבא לאירופה
צילום: חגי אהרון
ליברמן. "סדין אדום"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים