שתף קטע נבחר

אבו-מאזן: מו"מ ישיר? אם שיחות הקירבה יצליחו

במסיבת עיתונאים ברמאללה שב הנשיא הפלסטיני על דרישותיו להקפאה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות, והסביר כי אי-עמידתה של ישראל בכך היא שגרמה לרשות להעדיף מגעים עקיפים. "זה תנאי בסיסי שלנו", הסביר

הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, אמר אחר-הצהריים (שבת) כי יהיה מוכן לפתוח במשא-ומתן ישיר עם ישראל, אם שיחות הקירבה יצליחו להניב התקדמות בחודשים הקרובים. במסיבת עיתונאים שכינס ברמאללה, שב על דרישתו להקפאה מוחלטת של הבנייה בהתנחלויות. "מדובר בתנאי בסיסי שלנו, והוא הסיבה שהעדפנו כרגע לפתוח רק במגעים עקיפים".

 

בפגישה שערך אתמול עם בכירי חמאס שגורשו מירושלים, ובראשם מוחמד אבו-טיר, אמר אבו-מאזן כי עמדת הרשות היא ש"ברגע שתושג התקדמות בשני הנושאים שהעלנו מול האמריקנים, הגבולות והביטחון, לא נתנגד לחזור לשיחות ישירות".

 

באירוע אחר השבוע, אז אירח את קנצלר אוסטריה, ורנר פיימן, האשים הנשיא הפלסטיני את ישראל בקיפאון השיחות. "הנהגת הרשות נחושה להביא להצלחת שיחות הקירבה,

ואין כל מניעה כי אלה יתפתחו לכדי משא-ומתן ישיר, אבל צעדי ישראל רק מסבכים את העניינים".

 

עם זאת, הבהיר יו"ר הרשות כי "אנו מאמינים כי פתרון כל הסוגיות ייעשה רק באמצעות השיחות ולא נשוב לדרך האלימות. אנו מוכנים לדון בכל הסוגיות כדי להתקדם".

 

בביקורו בוושינגטון, לפני כשבועיים, הזהיר אבו-מאזן כי עקרון שתי המדינות הולך ומאבד רלוונטיות. "אני מבקש להביע את דאגתי, שהמצב מאוד מסובך", אמר בדיון שנערך במכון מחקר בבירה האמריקנית. "חוששתני כי רעיון הקמתה של מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל הולך ונשחק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-מאזן. דורש שוב הקפאה מוחלטת
צילום: AFP
מומלצים