שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הקונגרס בודק: האם אפל עוברת על החוק?

  מדוע אפל אוספת נתוני מיקום של משתמשי האייפון? איזה שימוש עושה ענקית המחשוב במידע שנאסף? אל מי היא מעבירה אותו? על שאלות קשות אלו דורש הקונגרס שסטיב ג'ובס ישיב, במכתב שהעבירה לו וועדת הפרטיות

  אתר NewsFactor מדווח כי דרישת אפל לגישה אל נתוני המיקום (ואחרים) של משתמשי האייפון זוכה לביקורת קשה מצד המחוקק האמריקני. מספר ימים לאחר שאפל שינתה את מדיניות הפרטיות שלה ותנאי השימוש בטלפונים הסלולריים שלה, עלו קולות מבית הנבחרים בארצות הברית, אשר שואלים מדוע אפל פוגעת בפרטיות לקוחותיה.

   

  נציגים משני בתי הקונגרס, אשר חברים בוועדה משותפת בנושא פרטיות - שלחו מכתב למנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, בו נדרש להסביר מדוע אפל אוספת את המידע ואיזה שימוש היא מתכננת לעשות בו, אילו מוצרים נמצאים תחת ניטור החברה וכיצד בדיוק מאוחסן המידע.

   

  נהלי פרטיות חדשים

  הודעת אפל, אשר הועברה ב-21 לחודש ללקוחותיה, משנה את מדיניות הפרטיות שהייתה נהוגה לפני כן, וכתובה בזו הלשון:

   

   "כדי לספק שירותים מבוססי מיקום במוצרי אפל, אפל ושותפיה עשויים לאסוף, להשתמש ולחלוק מידע מיקום מדוייק כולל מידע גיאוגרפי בזמן אמת של מכשיר או מחשב האפל שלך. מידע מיקום זה, הנאסף אנונימית ובצורה שאינה מזהה אותך באופן אישי, תשמש את אפל ואת שותפותיה לספק ולשפר מוצרים ושירותים מבוססי מיקום. לדוגמה, אנו עשויים לחלוק מידע גיאוגרפי עם ספקי יישומים כאשר תאשר להצטרף (opt-in) לשירותים מבוססי המיקום שלהם".

   

  לפי הודעה זו, תוכל חברת המחשוב לעשות שימוש במידע שאוספת מלקוחותיה - ולדעת גם היכן הם נמצאים. העברת מידע לצד שלישי על ידי חברות שונות היא בעיה אשר נמצאת בראש רשימת הנושאים לטיפולם של רגולטורים במדינות רבות. גוגל, פייסבוק וגורמים אחרים כבר זכו להתקפות ותביעות מצד רשויות שמירת הפרטיות ברחבי העולם.

   

  האם אפל עוברת על החוק?

  אדוארד מארקלי וג'ו ברטון, העומדים בראש וועדת הפרטיות, טוענים כי אפל עשויה להפר את סעיף 222 בחוק התקשורת האמריקני, לפיו אין לאסוף נתוני מיקום של לקוח ללא אישור ספציפי ממנו. אפל טרם השיבה לטענות והאשמות אלו.

   

  ג'ולס פולונטסקי, מנהל פורום "עתיד הפרטיות", אמר שחברי הקונגרס וגורמי ממשל אחרים מגלים יותר ויותר עניין בנוגע לניטור ומעקב אחרי משתמשים דרך שירותים מבוססי GPS. לדבריו, ריק בוצ'ר, העומד בראש הוועדה לתקשורת, טכנולוגיה ואינטרנט, וחבר קונגרס נוסף, הגישו הצעת חוק אשר תיתן דגש מיוחד להפרת פרטיות דרך שירותי מיקום.

   

  בשלב זה לא ידוע על חקירה רשמית שצפויה להיפתח, אלא רק בבקשת מידע (RFI) של גורמים רשמיים בארצות הברית. אם תשובת אפל לא תספק את חברי הוועדה, ייתכן שזו האחרונה תמליץ על פתיחת חקירה רשמית של נציבות התקשורת הפדרלית.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטיב ג'ובס. מדוע אוסף מידע מלקוחותיו?
  צילום: AP
  מומלצים