שתף קטע נבחר

בקבוקי תבערה בסילוואן: כ-10 אנשי ביטחון נפצעו

בעקבות ההודעה על הריסת בתים לטובת "גן המלך", נרשמות כבר כמה ימים ברציפות הפרות סדר בשכונה. כ-200 בני אדם התפרעו, יידו אבנים לעבר שוטרים ובקבוקי תבערה לעבר בית הדבש. "נחצה קו אדום", אמר גורם בכיר במג"ב

הפרות הסדר בסילוואן נמשכות. כ-200 בני אדם החלו הערב (יום א') בהתפרעויות בכפר סילוואן שבמזרח ירושלים. המתפרעים מיידים אבנים לעבר עשרות שוטרים מג"ב ושוטרים במקום. שישה שוטרים נפצעו באורח קל וככל הנראה ארבעה מאבטחים בבית הדבש נפצעו גם כן. כמה תושבים נפגעו משאיפת גז.

 

ההתפרעויות החלו כשעשרות תושבים מהכפר תקפו את בית הדבש בשכונה ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר הבית. מאבטחים שהיו במקום ניסו להרחיק את המתפרעים תוך שהם יורים באוויר, ניסיון שכשל. כוחות מג"ב שהוזעקו לכפר החלו לירות גז מדמיע ורימוני הלם, אך גם הם הותקפו באבנים.

 

מסוק משטרתי הוקפץ לאוויר ומתעד את ההתרחשות במקום. התושבים הערבים טוענים כי האירוע כולו הוא פרובוקציה של מג"ב, שנועדה למנוע את פינוי בית יהונתן. אחד התושבים היהודים במקום אמר כי אירועי היום הם "מחדל נוראי של המשטרה". לדבריו, התושבים המקומיים לא עומדים ברחוב ומיידים אבנים, אלא משתלטים על גגות ומשם תוקפים כלי רכב ובתי יהודים.

 

"נחצה קו אדום"

גורם בכיר במג"ב אמר ל-ynet כי במהלך השבוע יטופלו הפרות הסדר. "מפרי הפרות הסדר והמתפרעים ייעצרו", אמר. "נחצה כאן קו אדום של הפרות סדר אלימות נגד אזרחים ושוטרים. אנו נתפוס את הפורעים ומערכת הביטחון תמצה איתם את הדין".

 

במהלך היממה האחרונה דווחו שני אירועים נוספים של ידויי אבנים לעבר כלי רכב ישראלים.

באחת התקיפות ניסו תושבים מהכפר לתקוף רכב ובו ישראלי ושלושה ילדים קטנים שישבו במושב האחורי. בשיחה עם ynet נמסר על-ידי אחד התושבים כי משאית חסמה את דרכו ואז הגיע קבוצה של תושבים והחלה לרגום את רכבו באבנים כאשר ילדיו הקטנים בוכים במושב האחורי.

 

"התקשרתי למשטרה, המוקדנית אמרה לי 'תעצור בצד'. צעקתי לה שאני לא יכול לנסוע כי משאית חוסמת את דרכי. הם שברו כמעט את כל החלונות באוטו ורק בנס יצאנו מהאירוע ללא פגע", סיפר.

 

מאז החליטה העירייה על הריסת כ-20 בתים באזור גן המלך, החלו התפרעויות אלימות מצד התושבים, ובמשטרה אמרו כי במהלך השבוע האחרון לא היה יום שעבר ללא תקיפות וידויי אבנים. גם הודעת אנשי הימין על כוונתם לפנות בית בשכונה גרמה לתושבים להתקומם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרות סדר בסילוואן. ארכיון
מכונית ישראלית שהותקפה בסילוואן
מומלצים