שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חוק הדיור הציבורי יוצא לדרך
  המשבר הפוליטי מנע מהממשלה להעביר את חוק ההסדרים ולכן כבר היום עליה להפעיל את חוק הדיור הציבורי, אח"כ את חוק משפחות ברוכות ילדים ועוד חוקים

  העובדה שחוק ההסדרים לא אושר עדיין בכנסת בא כבר היום (ב') לידי ביטוי גם בנתוני קופת המדינה. אתמול פגה הדחייה בהפעלת חוק הדיור הציבורי, שהיא אחד הסעיפים הכלולים בחוק ההסדרים. כתוצאה מכך על הממשלה להפעיל כבר היום את חוק הדיור הציבורי במתכונתו המקורית.
  החוק מעניק לדיירי הדיור הציבורי הטבות מפליגות ברכישת הדירות שבבעלות המדינה. גם הממשלה הנוכחית וגם הממשלה הקודמת דחו את תחילת יישום החוק באמצעות חוק ההסדרים.
  במקום חוק הדיור הציבורי, הציעה הממשלה מבצע למכירת דירות, "קנה ביתך", המעניק לדיירי הדיור הציבורי הנחות קטנות בהרבה מאלה הכלולות בהצעת החוק המקורית. עלות יישום החוק במתכונתו המקורית תסתכם בלמעלה ממיליארד שקל לשנה, בהתאם להיקף מימוש הזכות לרכוש את הדירות על ידי הדיירים.
  חוק נוסף שהתכוונה הממשלה להכניס למסגרת חוק ההסדרים הוא תיקון לחוק משפחות ברוכות ילדים, שאושר בכנסת לפני זה לא מכבר. בשל המשבר הקואליציוני, לא הספיקה הממשלה להכניס את התיקון לחוק ההסדרים, וגם לא להביאו לאישור הכנסת כחוק נפרד. כתוצאה מכך יופעל חוק משפחות ברוכות ילדים כבר ב-20 בינואר 2001.
  החוק החדש יעניק למשפחות בנות חמישה ילדים ויותר קיצבאות ילדים מוגדלות, בהיקף כספי כולל של כ-480 מיליון שקל לשנה.
  תיקון נוסף, שגם הוא לא יופעל עד לאישור חוק ההסדרים, נועד לבטל תיקון אחר, שהכניסה השנה הכנסת בחוק חיילים משוחררים. עלות אי ביטול תיקון זה אמורה להסתכם בכ-620 מיליון שקל בשנה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים