שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

משעל: הדרישות עבור גלעד שליט רק יעלו

בעוד הצעדה של משפחת שליט נמשכת, ראש הלשכה המדינית של חמאס ממשיך להאשים את נתניהו בטרפוד העסקה. "נמשיך לשבות חיילים", הוא אמר בדמשק. "היום הדרישות מוגדרות - בהמשך המחיר יהיה יקר יותר"

משפחת שליט ממשיכה לצעוד בדרך לירושלים בליווי האלפים, בעוד משני הצדדים נמשכת ההתעקשות - ועסקת חילופי השבויים לא נראית באופק. היום (ב') אמר מנהיג חמאס, חאלד משעל, כי דרישות הארגון עבור גלעד שליט רק יעלו עם הזמן.

 

דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

"ההנהגה הישראלית נסוגה מהצעותיה ונכנעה ללחצים של הממשל האמריקני, כדי שעסקת חילופי השבויים לא תגרום לחיזוקה של חמאס ולהחלשת הנושא והנותן הפלסטיני (הרשות)", אמר משעל. "אני אומר להם היום - תמורת גלעד יש לנו דרישות מסוימות וככל שיעבור הזמן, לא נסתפק בדרישות האלה. הדרישות יהיו יקרות יותר, וגם המחיר".


הצעדה למען שליט, הבוקר בדרך לעכו ולקריות (צילום: שי וקנין)

 

משעל, ראש הלשכה המדינית של הארגון השולט בעזה, דיבר בכנס לסטודנטים בדמשק וטען ש"החברה הישראלית יודעת את הסיבה לטרפוד העסקה,

 והיא מפגינה נגד הנהגתה האומללה אשר מונעת את חילופי השבויים. שליט לא יהיה היחיד ואנו נמשך לשבות את חיילי האויב ואת קציניו עד שאסירינו ישוחררו. לא נשחרר את שליט, עד שנתניהו ייכנע לדרישותינו הצודקות".

 

הוא קישר את העניין גם לאירועי המשט לעזה. "ישראל יודעת את גודל הנזק מבחינת התדמית שלה לאחר מעשה הטבח במשט החופש, והיא רוצה להשיג אהדה בינלאומית באמצעות שליט.

 על חלק ממנהיגי האזור לדעת שהעולם הזועם לא יקבל את העובדה שהם ימשיכו להיות ידידים של ישראל. הספירה לאחור לקצה של ישראל החלה".

 

משעל טען ש"שבירת המצור מעל עזה נמצא בראש סדר העדיפויות ואנו צריכים לכפות אותו בכל האמצעים, בין היתר באמצעות משטים חדשים".

 

על רקע המהומות אמש בסילוואן לאור התוכנית שכוללת הריסת בתי ערבים, הוא ציין כי "ירושלים עומדת בפני סכנה בצל ההזנחה פלסטינית וערבית בדרג הרשמי. אנו מברכים את תושבי סילוואן אשר התעמתו אמש עם כוחות האויב ואנו מברכים את המשפחות הירושלמיות אשר הגנו על סמליהם הלאומיים".

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משעל. הספירה לאחור החלה
צילום: AP
מומלצים