שתף קטע נבחר

הסבר לאובמה? ברקת הציג את התוכנית בסילואן

ל-ynet נודע כי בפגישה עם מרטין אינדיק, הנחשב מקורב לשליח מיטשל, הציג ניר ברקת את תוכנית "גן המלך" הכוללת הריסת 22 בתי פלסטינים. במועצת העיר יש מי שקורא לא להתנהג כמדינת חסות של אובמה

האם ראש העיר ירושלים נדרש לתת הסברים לנשיא ארה"ב? ל-ynet נודע כי ניר ברקת נפגש היום (ב') עם מרטין אינדיק, הנחשב מקורב לשליח האמריקני ג'ורג' מיטשל, והשניים דנו בתוכנית "גן המלך", שבמרכזה הריסת 22 בתי פלסטינים בשכונת סילואן שבמזרח העיר, לצורך תוכנית פיתוח נרחבת.

 

אינדיק, שכיהן בעבר כשגריר ארה"ב בישראל, נחשב כמי שקרוב על אוזנו

של היועץ לשליח המיוחד של נשיא ארה"ב למזרח התיכון, ולא מן הנמנע שנפגש עם ברקת בשליחותו. ראש העיר הציג בפגישה את תוכנית המתאר לירושלים, אשר ביצועה טרם יצא אל הפועל, בעקבות עיכוב מצדו של שר הפנים, אלי ישי. 

 

פגישת השניים התקיימה ימים ספורים לפני צאתו לוושינגטון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפגישה עם הנשיא ברק אובמה. הבנייה הישראלית במזרח ירושלים עמדה בלב המחלוקות החריפות שהתגלעו בין ישראל והממשל בחודשים האחרונים.

כזכור, הממשל האמריקני כבר הביע דאגה מתוכנית "גן המלך", זמן קצר לאחר שאושרה בשבוע שעבר.

 

בתוך כך, נשמעים קולות במועצת העיר ירושלים, שלא להיות מושפעים

נוכח הביקורת של הבית הלבן. "הגיע הזמן שמדינת ישראל, רשויותיה וזרועותיה השונות, יפסיקו להתנהג כמדינת חסות של ממשל אובמה באופן חסר עמוד שדרה", אמר חבר מועצת העיר, יאיר גבאי. בעירייה סירבו להתייחס לתוכן הפגישה, וטענו כי מדובר היה ב"פגישה פרטית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סילואן. בלב המחלוקת
צילום: אלכס קולומויסקי
התוכנית שעוררה סערה
צילום: נועם מושקוביץ
יאיר גבאי: "להפסיק להתנהג כמדינת חסות"
מומלצים