שתף קטע נבחר

עוקף שביתה: "משהב"ט ילווה נתניהו בוושינגטון"

בשל עיצומי העובדים, משרד החוץ לא יסייע בהכנת ביקורו של רה"מ בוושינגטון. במשרד הביטחון מצאו פתרון, והורו למשלחת הרכש שלו לקבל את האחריות לאירוע. הכדור עבר לידי יו"ר ההסתדרות, עופר עיני

האם יו"ר מפלגת העבודה מביא בעצמו לשבירת שביתה? דיפלומטים ישראלים בארצות-הברית סיפרו ל-ynet כי שר הביטחון, אהוד ברק, הורה לחברי משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו-יורק לקבל על עצמם את האחריות הלוגיסטית לביקורו בבית-הלבן של ראש-הממשלה, בנימין נתניהו, בשבוע הבא. אותה הוראה התקבלה לאחר שעובדי משרד החוץ, שפתחו בעיצומים, החליטו שלא לסייע לארגון הביקור.

 

עובדי משלחת הרכש, כמו גם אנשי משרד החוץ, מאוגדים בהסתדרות - ובשל כך התגלגלו הדברים לפתחו של היו"ר, עופר עיני, שבהוראה מטעמו יוכל למנוע מברק לשבור את השביתה.

הנציגים הדיפלומטיים היחידים בוושינגטון שאינם קשורים בהסתדרות הם עובדי הנספחות הצבאית בבירה האמריקנית, שהם כולם אנשי צבא. במשרד הביטחון אישרו את הדברים, וציינו כי "תיעשה פנייה להסתדרות כדי לתאם זאת עמה".

 

הוראתו של ברק נמסרה לאחר שבמשרד החוץ סירבו לצאת אתמול לנמל התעופה בן-גוריון, כדי לקבל את פניו של שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, ולהסיעו משם לירושלים. בשל כך, הורה שר החוץ, אביגדור ליברמן, לסגנו - דני איילון, לצאת בעצמו למקום כדי לערוך את קבלת הפנים.

 

בוועד המדיני של משרד החוץ התקבלה הוראתו של ברק בזעם רב, וגורמים שם אמרו כי "זה מהלך אופייני למשטרים צבאיים". יו"ר ועד העובדים המדיניים, חנן גודר, אישר שהורה לאנשיו לנתק כל קשר עם אנשי משרד ראש-הממשלה לקראת ביקורו בוושינגטון, במסגרת העיצומים שבאו במחאה על טענותיהם להזנחה בטיפול בשכרם ובתנאי עבודתם.

 

"סכסוך העבודה במשרד החוץ הוכרז כבר לפני חצי שנה. בתקופה שחלפה מאז ניסה ועד העובדים לקיים הידברות עם פקידי האוצר

והנהלת משרד החוץ, אלא שלצערנו הרב, התברר כי האוצר המשיך לנקוט מדיניות של סחבת מכוונת ונמנע לאורך כל בדרך מלהגיע למשא-ומתן", הסבירו בוועד המטפל בסקטור הדיפלומטי במשרד החוץ.

 

עוד ביקשו שם להבהיר, כי "המתווה הוא של עיצומים מדורגים, שעלולים להגיע עד כדי השבתה מלאה של פעילות המשרד, במידה שתביעותינו לא ייענו. המאבק שאנו מנהלים אינו נגד שר החוץ, אלא בעד העובדים. במסגרת העיצומים, הופסק הטיפול בכל הביקורים של שרים ומשלחות בארץ ובחו"ל. מתוך אחריות לאומית, החליטו העובדים להמשיך כסדרו את הטיפול המדיני וההסברתי במשטים הימיים לעזה, בטיפול בישראלים שנקלעו למצוקה ברחבי העולם, ובנושאים נוספים שיש בהם משום פיקוח נפש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. דואג לעובדים?
צילום: גיל יוחנן
עופר עיני. מה הוא יחליט?
צילום: טל שחר
מומלצים