שתף קטע נבחר

עכשיו זה רשמי: ישראל ב-OECD

כמעט חודשיים לאחר שהחלו נציגי ישראל להשתתף בישיבות הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח, נחתם בפריז ההסכם הרשמי המצרף את ישראל לארגון המדינות המפותחות

ישראל ו"הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ופיתוח" (OECD), חתמו היום (ג') בפריז על הסכם הצטרפותה של ישראל לארגון. מזכ"ל הארגון אנחל גורייה ושגריר ישראל בצרפת, מר דניאל שק, יחתמו על ההסכם בטקס שיתקיים בבניין שגרירות ישראל.

 

כזכור, ישראל הוזמנה ב-10 במאי על ידי שלושים ואחת המדינות החברות להצטרף לארגון. מאותו היום הפכה ישראל לחברה דה-פקטו, והשגריר המיועד, נמרוד ברקן, ונציגי משרדי הממשלה האחרים החלו להשתתף בכל ישיבות הארגון כחברים מלאים.

 

ב-27 במאי נערך במטה ה-OECD טקס חגיגי בו הוזמנה ישראל להצטרף באופן רשמי. בטקס שנערך בראשות מזכ"ל הארגון וראש ממשלת איטליה, השתתפו רה"מ נתניהו ושרי האוצר והתמ"ת. המזכ"ל גורייה ורה"מ נתניהו הדגישו בנאומיהם את התועלת ההדדית שישראל, הארגון והמדינות החברות בו יוכלו להפיק משיתוף בידע ובניסיון שנצבר אצל כל אחד מהצדדים.

 

הזמנת ישראל להצטרף ל-OECD מהווה הכרה בהישגיה, בחוסן כלכלתה וביכולתה לתרום לארגון ולמערכת הכלכלית העולמית. ההצטרפות ל-OECD תשפר את תפקודם של סקטורים שונים בחברה ובכלכלה, ותתרום לשדרוג תחומים כמו איכות סביבה, חינוך, תעסוקה ועוד תחומים רבים.

 

את תהליך ההצטרפות שהחל לפני שלוש שנים, הובילו משרדי החוץ והאוצר בהשתתפות פעילה של רבים ממשרדי הממשלה, רשויות ממשלתיות, כנסת ישראל, בנק ישראל, הסקטור הציבורי, ארגונים כלכליים וחברתיים כמו התאחדות התעשיינים וההסתדרות, אוניברסיטאות ו-NGO'S.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יובל שטייניץ ושרי האוצר של ה- OECD
באדיבות משרד האוצר
מומלצים