שתף קטע נבחר

הממשלה תדון בהעלאת שכר המינימום ביום א'

הערר של שר האוצר, יובל שטייניץ, על תמיכת ועדת השרים לחקיקה בהצעת החוק להגדלת שכר המינימום מ-3,850 ל-4,600 שקל לחודש צפוי לעלות לדיון בישיבת הממשלה הקרובה בראשית שבוע הבא

הערר של שר האוצר, יובל שטייניץ, על תמיכת ועדת השרים לחקיקה בהצעת החוק להגדלת שכר המינימום של ח"כ עמיר פרץ (עבודה), נכללת בסדר היום של הממשלה בישיבתה הקרובה בראשית שבוע הבא. למרות הצפי לדיון בערר, אין בהכללתו בסדר יומה של הממשלה להבטיח שאכן יתקיים דיון. זאת, בשל אפשרות לקדימויות אחרות כגון דיוני התקציב. נזכיר, שהעלאת הערר לסדר היום נעשתה כחודש ימים לאחר הגשת הערר של שר האוצר.

 

 

לפי הצעת החוק, שכר המינימום יעלה באופן מדורג מ-3,850 שקל כיום עד ל-4,600 שקל לחודש. ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר הביעו תמיכה גלויה בשטייניץ נגד החוק. עם זאת בפועל נראה, כי כל בעלי העניין בקבורת החוק, אינם משתדלים לבטל את התמיכה שניתנה לו בשם הממשלה בוועדת השרים לחקיקה.

 

ההערכות בכנסת הן שהסיבה לעיכוב בדיון בערר בישיבת הממשלה היה מכוון, מחשש שהכרעה לכאן או לכאן תפגע במישהו. מצד אחד, שר האוצר ייפגע אם החוק יקודם וההוצאה הכרוכה בהגדלת שכר המינימום תערער את מבנה התקציב הדו שנתי. מצד שני, אם החוק יופל בהחלטת הממשלה - התוצאה עלולה לערער את האיזון הקואליציוני העדין עם שותפי נתניהו מהעבודה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגיש ערר. שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים