שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מלך הכורסה

  היו שעזבו באמצע הראיון, היו שאמרו שהוא לא יודע לשאול. פרנק סינטרה התרגש ממנו ואחמדינג'אד הסתחבק איתו. לרגל פרישתו של לארי קינג מ-CNN, הנה כמה מהרגעים הגדולים של תוכניתו

  ב-25 שנותיה, הציבה תוכניתו של לארי קינג סטנדרטים חדשים בתחום הראיונות העיתונאיים האיישים, העמוקים והממושכים. למרות הדימוי המבוגר - שלא לומר ארכאי - של קינג והפורמט המיושן של ראיונות אחד-על-אחד באולפן שלא ממש תואם את הטלוויזיה בת זמננו, הגיע המראיין, בזכות ולא בחסד, להפוך למלך הראיונות מסוג זה, ולהגיע לשיאים עיתונאיים מרשימים.

   


  קינג. לא רק ראשי מדינות וכוכבי בידור

   

  את הפריבילגיה לה זכה קינג - לארח על הכסא שמולו (או על גבי המסך המפוצל) עשרות אלפי אושיות תרבות, ספורט ופוליטיקה מהגדולות בעולם, הוא ידע גם לזנוח בשעת הצורך, ולפנות את הכס המכובד לטובת סיפורים אנושיים, לעתים קשים לצפייה, של אזרחים מן השורה. אלה, כאמור, נערכו לצד שיחות עם השמות הגדולים בעולם בתחומם. אפילו כמה ממנהיגי ישראל זכו להתארח אצלו. לרגל פרישתו של קינג, קיבצנו כמה מהרגעים הגדולים שנראו בתוכניתו.

   

  שירים וסיפורים עם מרלון ברנדו

  ב-1994 יצא קינג מאולפנו והגיע לבקר את מרלון ברנדו בביתו שבלוס אנג'לס, לקיום ראיון נדיר. השניים ישבו בסלון הבית, שרו שירים, צחקו ללא הפסק, התחבקו ואפילו התנשקו. קינג וברנדו נראו מיודדים מאוד ובמהלך הפסקת הפרסומות אפילו הלכו מכות - ברנדו אף פצע קלות את המראיין.

   

   

  ברנדו וקינג. הלכו מכות בהפסקת הפרסומות
   

  באחת מתוכניות הסיכום, כאשר אירח באולפנו את מגיש CNN אנדרסון קופר, אמר קינג שהראיון עם ברנדו היה אחד מרגעי השיא בקריירה שלו, ושהוא זוכר אותו עד היום כאחד המהנים שערך. צפו בחלק מהראיון כאן בנגן הווידאו.

   

  שעורי בית עם פרנק סינטרה

  ב-1988 ראיין קינג את פרנק סינטרה, שהעניק 60 דקות של שיחה אישית, חושפנית וגלויה, במהלכה גילה הזמר המנוח שגם בגיל 73 הוא עדיין התרגש לעלות על במה. "תמיד יש לי את החשש הזה... האם הקהל שם? זה קורה לי רק בשיר הראשון".

   

   

  במהלך השיחה, פרגן סינטרה, מגדולי זמרי המאה ה-20, למראיין הוותיק: "יש שאלות טובות ששואלים אותך", אמר סינטרה, "שגורמות לך לדבר על דברים שלא מדברים עליהם בדרך כלל, להיחשף בצורה שאתה לא רגיל אליה. חשוב שמראיין יעשה את שעורי הבית שלו", אמר וחייך אל קינג. 

   

  הדוגמנית שלא שבה

  רק בשנה שעברה אירח קינג בתוכניתו את קרי פרג'ין, "מיס קליפורניה" ל-2009, שאף זכתה בתואר "סגנית מיס קליפורניה"  בשנה שקדמה לה. במהלך ראיון אצל קינג, ככל הנראה לאחר סיכום מראש בו נאמר שהמראיין לא ידון איתה בשערורייה הנוגעת להפצת קלטת סקס בהשתתפותה, פנה אליה המראיין ושאל אותה מדוע הסכימה לעסקת טיעון בבית המשפט, למרות שהיא זו שתבעה את מפיצי הקלטת.

   

  פרג'ין. הפארסה נקטעה בפרסומות

   

  פרג'ין, שנראתה רגועה אך מוטרדת מהשאלה, סירבה לשתף פעולה עם המראיין וחזרה ואמרה פעם אחר פעם "הנושא חשאי ונדון בבתי משפט, אינני יכולה להתייחס אליו". בהמשך כינתה את שאלתו "בלתי הולמת", גם לאחר שהבהיר לה שלא שאל לגבי תוכן עסקת הטיעון אלא לסיבה שבגללה הסכימה לה. מיד לאחר מכן, כינה עצמו המגיש "בלתי-הולם קינג".

   

  בהמשך, נראית פרג'ין בקטע הווידאו שלפניכם מוציאה את האוזניה מאוזנה וכמעט תולשת את המיקרופון מחולצתה. פרג'ין משום מה המשיכה לשבת באולפן אך לא הקשיבה לשאלותיו של קינג, שקטע את הפארסה באמצעות מקבץ פרסומות. לאחריו, "מיס קליפורניה" כבר לא שבה לאולפן.

   

  זה עדיין CNN?

  "אתה באמת לא יודע איך זה קרה? אתה חושב שביטלו לי את התוכנית?" כך, בטונים נוקשים משהו, התעצבן הקומיקאי ג'רי סיינפלד על לארי קינג, כאשר זה שאל אם תוכניתו "סיינפלד" בוטלה, או שמא הוא זה שביקש להפסיק את צילומיה. סיינפלד לא ויתר ועקץ את המגיש כששאל "זה עדיין CNN כאן? אתה יודע מי אני?". קינג לא נשאר חייב וענה "בחור יהודי מברוקלין".

   

  סיינפלד אצל קינג. "אתה יודע בכלל מי אני?"

   

  לקראת סופו של הראיון, שנערך לקראת צאת הסרט "כוורת בסרט" ב-2007, ביקש סיינפלד לקבל את הביוגרפיה של לארי קינג, כדי לקרוא אותה ולדעת יותר עליו. מדובר היה בעקיצה נוספת, על כך שהוא לכאורה לא הגיע מוכן לראיון.

   

  מלחמת חייה

  כמו שאמרנו, לצד הידוענים והפוליטיקאים, גם לא מעט רגעים מרגשים אישיים וקטנים נרשמו בתוכניתו של לארי קינג. אחד הגדולים שבאלה היה הראיון שלו עם תמי פיי בייקר-מסנר, נוצריה אדוקה, זמרת, אשתו של מטיף אמריקני ידוע וחולה סופנית של סרטן ריאות.

   

  בייקר-מסנר אצל קינג. ראיון במשקל של פחות מ-30 קילוגרם
   

  בגיל 65, בכוחותיה האחרונים, כשהיא שוקלת פחות מ-30 קילוגרם, התראיינה בייקר-מסנר ונשמעה מעודדת מהשלמתה עם ימיה האחרונים. "אני שומרת על גישה חיובית ויודעת שאני הולכת לגן עדן". יום למחרת הראיון, בקר-מסנר הלכה לעולמה.

   

  האחת והיחידה

  במשך השנים האשימו את לארי קינג לא פעם בפופוליזם. אמרו שהוא חנפן, מראיין שמתחבב על מרואייניו ומתחבר איתם יותר מהדרוש. הקטע שלפניכם מוכיח בדיוק את זה.

   

  "The One and Only Lady Gaga" בראיון. חנופה או עיתונות במיטבה?

   

  השנה, בשבוע בו חגג 25 שנה לתוכניתו, אירח קינג את ליידי גאגא, שזכתה להצגתה בקול ובתמונה כ-"The One and Only Lady Gaga!", כן, כולל סימן הקריאה. במהלך הראיון חשפה לראשונה תמונות מתוך הקליפ לשיר "אלחנדרו".

   

  אחמדינג'אד עושה את אמריקה

  פוליטיקאים, כבר אמרנו, גם הם נחלתם של קינג. באולפן המכובד, כמו גם בלוקיישנים שונים מחוץ לאולפן, עבר מצעד ארוך, ארוך מאוד של פוליטיקאים, ראשי ממשלה ונשיאים שבאו לפגוש את המנחה הוותיק. אחד מהם היה נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, שכמנהגו ניצל את הבמה שניתנה לו כדי לפרוש את משנתו על אמריקה.

   

  אחמדינג'אד בראיון אצל קינג. "הומואים? זה עושה בעיות"
   

  "לארצות הברית כבר אין תדמית טובה בעולם כמו שהיתה לה בעבר", סיפר בראיון מתון יחסית לקינג.

  בהמשך התייחס גם לנושא ההומוסקסואליות האסור באיראן, כשצידד, כמובן, בחוק האוסר שם על משכב זכר. לדבריו "זה מנוגד לעקרונות האנושיים וגורם לבעיות רבות".

   

  באשר למתקפה אמריקנית אפשרית על איראן, אמר אחמדינג'אד: "הציבור האמריקאי חכם, הוא לא יתן לדבר כזה לקרות". הנשיא הוסיף ואמר שגם בנות הברית של אמריקה לא יתנו לה "לבצע את זממה", וכפי שהוא חוזה זאת, לא יעמדו לצד ארצות הברית במקרה של תקיפת המדינה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סינטרה. התרגש מהמראיין
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים