שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איראן הכריזה: חרם על קוקה קולה, אינטל ו"ציונים"
  אנטישמיות במסווה של תגובה למשט: אחמדינג'אד חתם על חוק האוסר על שידור פרסומות של חברות "ציוניות". ברשימה השחורה נכללים גופים אמריקניים בבעלות יהודית וכאלה הסוחרים עם ישראל. עוד על הכוונת: נסטלה ו-IBM

  תגובה למשט או אנטישמיות לשמה? נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, חתם היום (ד') על תיקון חקיקה חדש, שלפיו ייאסר ברפובליקה האיסלאמית שידורן של פרסומות מטעם "חברות ציוניות". רשימת הגופים שיוחרמו מורכבת בעיקרה מחברות בינלאומית, בעיקר אמריקניות, שנמצאות בבעלות של יהודים או כאלה המפעילות סניפים בישראל. בין היתר, בלטו שם שמותיהן של קוקה-קולה, נסטלה, אינטל, IBM ועוד.

   

  אותה החלטה עוגנה ב"חוק התמיכה בפלסטינים" באיראן, ומהווה תגובת נגד לטענות שלפיהן מנעה ישראל, במהלך ההשתלטות על ספינות המשט, להכניס סחורות אל תוך רצועת עזה. 

   

  התיקון בחוק מחייב רבים מבין משרדי הממשלה להקים ועדה שתאתר את אותם מוצרים של חברות "ציוניות" המשווקים באיראן. כמו כן, יוטל על אותה הוועדה לאתר גם את שמותיהם של אישים בולטים מאותן החברות כדי שיוחרמו גם הם, באופן אישי.


  קוקה קולה. על הכוונת של אחמדינג'אד (צילום: דנה קופל)

   

  אותו הצעד מהווה חוליה נוספת בשרשרת המאמצים של איראן להביא לבידודה של ישראל בעולם,

  בהתאם להחלטה שהתקבלה בפרלמנט בטהרן לקדם את הנושא. בין היתר, מתכוונים שם להעלאות הצעה לחרם עם ישראל באו"ם ובפורומים בינלאומיים נוספים, ובהם ארגון הוועידה האיסלאמית והליגה הערבית.

   

  תיקון החוק מהיום כולל בתוכו גם הוראה שלפיה ייצטרך משרד החוץ בטהרן להציג מדי שנה דו"חות ובהם נתונים על התקדמות פעולות החרם.

   

  מלבד הניסיון להזיק לישראל, באה ההחלטה מהיום אולי בעיקר על-רקע החרפת הסנקציות על איראן, בשל המשבר סביב תוכניתה הגרעינית. משמעות המהלך נועדה בעיקר לצרכי פנים, במטרה להגביר את תמיכת האזרחים שם בפלסטינים.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים