שתף קטע נבחר

חשד: קצין צה"ל פיתה מאות נערות ליחסי מין

אייל נחום, בן 25 מחולון, איש קבע מהעתודה האקדמית, התחזה לנער ופנה בשנים האחרונות ללא פחות מ-4,000 ילדות ונערות. לפי החשד, הוא פיתה "עשרות אם לא מאות" מהן. ראש צוות החקירה: "זה רק קצה הקרחון"

לא פחות מ-4,000 - זה המספר הבלתי נתפס של ילדות ונערות שאליהן פנה לפי החשד אייל נחום, קצין אקדמאי בצה"ל. היום (ה') הותר לפרסום כי נחום נעצר בחשד שפיתה נערות רבות להיפגש עמו וקיים עמן יחסי מין. בית משפט השלום בתל-אביב האריך את מעצרו ב-7 ימים, והוא מכחיש את החשדות.

 

נחום, בן 25 מחולון, משרת ביחידה המפתחת תוכנות בצבא. הוא נעצר לאחר חקירה סמויה של מספר חודשים במחלק נוער חשיפה ביחידה המרכזית של מחוז תל-אביב. בחמש השנים האחרונות הוא פנה לאלפי ילדות ונערות, חלקן גם מתחת לגיל 14, והצליח להיפגש עם חלקן.

במשטרה אומרים כי בידיהם מספר עדויות של נערות אשר סיפרו על מעלליו. במשטרה מעריכים כי בעקבות פרסום הפרשה יתקבלו תלונות נוספות.

 

לפי החשד, נחום התחזה לנער בן 16, כינה את עצמו ברשת DNDman, גלש בפורומים של בני נוער והצליח להגיע לנערות. באמצעות מניפולציות שונות הוא התחבר אליהן, הדריך אותן בענייני מין וניסה להיפגש עם חלקן. בחלק מהמקרים הוא הצליח וקיים עמן יחסי מין. החשד במקרים אלה אינו אונס, אלא בעילה אסורה בהסכמה, שכן הן היו מעט מעל גיל 14. לגבי מקרים אחרים - מדובר בהטרדה מינית באמצעות המחשב, גם של ילדות.

 

"זה רק קצה הקרחון", אמר רב פקד אייל פאר, ראש מחלק נוער חשיפה בימ"ר תל אביב. "מדובר בעשרות, אם לא מאות של קורבנות פוטנציאליים ואנחנו מנסים להגיע לכל מי שהבחור הצליח לפגוע בה". לדבריו, נחום אינו משתף פעולה עם החוקרים. "הוא מאוד קר רוח, ללא עבר פלילי, נהג לבצע את המעשים שלו במקומות ציבוריים, דאג שלא להשאיר עקבות. אנו מקווים שהפרסום יוביל לבנות נוספות שיתלוננו נגדו".

 

עו"ד אהובה פרידמן, המייצגת את נחום, אמרה כי הוא מכחיש את כל המיוחס לו. "יש פה ניפוח שלא בפרופורציה, הגזמה פראית. גם אם היה יושב מול המחשב מבוקר עד לילה, לא היה יכול להגיע לכמות שמיוחסת לו. מדובר בקצין מוכשר ומוערך על ידי מפקדיו שגם עומדים מאחוריו".

 

לדברי עורכת הדין, "מרשי נהג כמו הרבה מצ'וטטים, אנשים שגולשים ומעבירים מסרים. זה לא הופך את זה למה שמייחסים לו, לקחו כל מיני עבירות חמורות מספר החוקים והלבישו עליו. לא היה שום דבר לא רצון או ללא הסכמה. בסופו של דבר, כמו במקרים שונים בעבר ההר יוליד עכבר".

 

הוכפל עונשו של פדופיל שהתחזה לנער

במקרה אחר, בית המשפט המחוזי בחיפה הכפיל היום את עונשו

 של פדופיל שנלכד בעקבות תחקיר בתוכנית "כלבוטק". יצחק קאופמן, בן 47 מפרדס חנה, התחזה לנער בן 15 בתוכנת המסרים המיידים ICQ, ויצר קשר עם ילדה בת 13. הוא חשף את עצמו בפניה, אונן והטריד אותה בטלפון מאות פעמים. 

 

אביה של הילדה פנה לתוכנית הטלוויזיה, והנאשם המשיך להטריד גם את תחקירניות התוכנית שהתחזו לילדות. בית משפט השלום גזר עליו שנת מאסר, אך שופטי המחוזי קבעו כי "מדובר בהטרדות קשות" וגזרו עליו במקום זאת שנתיים מאסר.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד ואביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
DNDman, אייל נחום. בדרך להארכת המעצר
צילום: עופר עמרם
מומלצים