שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

אביבה שליט לנתניהו: מחיר? הממשלה קבעה אותו

אלפים הגיעו להשתתף בקבלת שבת מול בית רה"מ בקיסריה, בקריאה שיקדם את שחרור החייל החטוף. אמו השיבה לנתניהו על "נאום הקווים האדומים" מאמש, והזכירה כמה זמן שתקה המשפחה: "את המחיר קבעה ממשלת ישראל. מחבלים שוחררו, היה סגר, וגלעד עדיין בבור"

צעדת ההמונים למען גלעד שליט הגיעה אמש (יום ו') לבית ראש הממשלה בקיסריה, שם ערכו בני משפחתו של החייל החטוף ותומכיהם קבלת שבת - עם כיסא אחד ריק. באירוע פנתה אמו של החייל החטוף, אביבה שליט, אל בנימין נתניהו, וקראה: "עכשיו אנחנו אומרים לך - עד כאן!".

 

בתשובה לנאומו שלשום, לפיו ישראל לא תשלם כל מחיר עבור שחרור בנה, הזכירה כי במשך זמן רב שתקו בני המשפחה: "מעולם לא אמרנו שחרור בכל מחיר, את המחיר קבעה ממשלת ישראל". לאירוע הגיעו כ-5,000 איש, בהם גם הזמרת ריטה, ששרה בטקס.

 


אביבה ונועם שליט הערב, מיקי ושלמה גולדווסר מאחור (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

זה כמה חודשים שהפעילים למען שחרור שליט עורכים קבלות שבת באופן כמעט קבוע מול ביתו של נתניהו בקיסריה ומול מעונו הרשמי בירושלים. לאירועים אלה הגיעו בעבר אישי ציבור, שבויי מלחמה שנפדו בעסקאות קודמות ואזרחים מהשורה. אתמול בערב, כאמור, לבשה קבלת השבת אופי מיוחד, כתחנה אחת מני רבות בצעדת המשפחה לירושלים.

 

בפתח האירוע פנתה האם אביבה לנתניהו. "עומדים מאחורינו אלפי אנשים שתמכו בנו והלכו איתנו בשבוע האחרון. עברו ארבע שנים שבמהלכן שמענו את כל ההסברים והנימוקים. מעולם לא אמרנו שחרור בכל מחיר, את המחיר קבעה ממשלת ישראל".


5,000 איש מול בית רה"מ. "מי יודע איפה גלעד?" (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

אמו של החייל החטוף הוסיפה: "עכשיו אנחנו אומרים לך - עד כאן! עברו ארבע שנים ארוכות במשא ומתן, ודבר לא קרה. בתקופה זו שוחררו מחבלים, והיה סגר בעזה. אדוני ראש הממשלה, ביום שישי משפחות יישבו בארוחת השבת, וגלעד יישב בבור בעזה, מי יודע איפה. כבר ארבע שנים". היא ביקשה להודות לציבור על כך שהגיע לתמוך במשפחה בקיסריה וליווה אותה לאורך הצעדה השבוע.

 

מטה שליט: נאום נתניהו הוציא ההמונים

מיקי גולדווסר, אמו של אהוד גולווסר שחטיפתו בידי חיזבאללה לפני ארבע שנים הציתה את מלחמת לבנון השנייה, הגיעה גם היא אל האירוע, ואמרה: "אני יודעת איזה עם נפלא יש לנו, כבר לפני שנתיים גיליתי את זה, עם חזק, עם ערכי".

 

אתמול הגיעו הצועדים למען שליט לנתניה, והתקבלו בתשואות ברחוב הרצל. לפי הערכת המשטרה, היה זה אחד הימים המוצלחים ביותר מבחינת המארגנים, כשלפחות עשרת אלפים בני אדם לקחו חלק באירוע. לדברי המארגנים, השתתפו בו כ-17 אלף איש.

 

ראש מטה המאבק למען שחרור שליט, שמשון ליבמן, טען כי נאומו של נתניהו הוא שהוציא שוב את ההמונים אל הרחובות - במחאה. "עוד ועוד אנשים מבינים שמה שעשינו עד עכשיו לא היה מספיק", אמר ליבמן ל-ynet. "ראש

הממשלה לא פנוי עדיין, ככל הנראה, לעכל את הדברים שהעם מנסה להגיד לו. אין פה שום אמירה נגד ראש הממשלה, אלא רק קהל שאומר: 'הגיע הזמן להחזיר את גלעד'".

 

במשפחת שליט תקפו כבר ביום חמישי את נתניהו על דבריו. "כל מה שמצליח ראש הממשלה הוא למחזר את מסיבת העיתונאים של אולמרט ב-2009", אמר אביו של גלעד, נועם שליט. "הוא בחר לצייר לנו תסריטי אימה על מחבלים שמשתחררים ורוצחים ישראלים, כאילו ששום דבר לא השתנה מאז".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 02/07/2010 20:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביבה שליט. "שמענו את כל ההסברים והנימוקים"
צילום: ג'ורג' גינסברג
ריטה. הגיעה כדי להזדהות
צילום: ג'ורג' גינסברג
הצעד למען שליט, אתמול בנתניה
צילום: AFP
מומלצים