שתף קטע נבחר

רימון והצתות: "מסר לאבוטבול - אל תשוב לנתניה"

לפי ההערכות, מטרת ההתקפה המשולבת על סניפי "בת האיכר" היא להשאיר את פרנסואה אבוטבול מחוץ לעיר: "זו פגיעה כלכלית שמבהירה לו - עדיף לך להישאר בכלא". המשטרה הוציאה צווי סגירה

"ההצתות והרימון הם מסר לפרנסואה אבוטבול שבכלא - אל תחזור לנתניה". כך אומרים גורמים בעיר, אחרי הצתת שלושת סניפי "בת האיכר" בסוף השבוע והשלכת רימון ההלם אמש (שבת) לעבר הסניף שברחוב שער הגיא. בינתיים, הוציאה המשטרה צווי סגירה לסניפי "בת האיכר" המהווים לטענתה "סכנה לציבור", משפחת אבוטבול מתכוונת לעתור לבית משפט כדי לבטל את הצווים.

 

בנתניה שורת ההצתות והשלכת הרימון, שכוונו לעסקים בבעלות משפחת אבוטבול, היתה שיחת היום בעיר, במיוחד בקרב אנשי העולם התחתון. ''נתנו להם מכה בראש", אמר גורם בעיר. ''זאת פגיעה כלכלית במשפחה, אך יותר מכך זה מסר שהעומד מאחורי ההצתות והרימון רוצה להעביר לפרנסואה, שצריך להשתחרר מהכלא עוד ארבעה חודשים".

 

"המסר לאבוטבול הוא שעדיף לו להישאר בכלא, שם הוא מוגן ולא ניתן לפגוע בו, אך כאשר הוא ישתחרר לא יעזבו אותו. אם הוא כבר חייב להשתחרר, עדיף לו לא לחזור לנתניה'', הוסיף.

 

העבריין מחוץ לעיר - והפשע ברחובות

לא ניתן לקשור את ריקו שירזי לפעולות שכוונו נגד רשת "בת האיכר", אך הסכסוך בינו לבין אבוטבול מוכר וידוע, ולא החל בתקופה האחרונה. בנתניה מספרים על שורשיו: ''כאשר פליקס אבוטבול, אבא של אסי ופרנסואה, היה טס לחו"ל, תמיד היה רצח של מי שהיה מוכר כאויב שלו. אף פעם לא הצליחו לקשור לאירועים הללו את פליקס, שנרצח בפראג, והוא מעולם הוא לא הורשע בכך".


נשרפה כליל. המסעדה באזור התעשייה (צילום: עידו ארז)

 

"כיום מתברר שהגלגל חוזר על עצמו. בסוף השבוע הזה אחד מהבכירים בעברייני בעיר שהה ועדיין שוהה בחו''ל, ותראה איזה פלא - בדיוק בסוף השבוע הזה היתה מתקפה על העסקים של 'בת האיכר'".

 

משפחת אבוטבול ספגה מכה נוספת, לאחר שהמשטרה הוציאה כאמור צווי סגירה לשלושת בתי העסק שלה. המסעדה באזור התעשייה נשרפה כליל, אך את זו שברחוב שער הגיא ניתן לשפץ במהירות. בבית המאפה "טאבון בת האיכר" באותו רחוב ניסיון ההצתה כשל והוא נפתח כבר במוצאי שבת, עד שנזרק רימון ההלם. בעקבות זאת, הוצא צו הסגירה.

 

מקורב למשפחה אומר: '"זו לא בעיה להחזיר את בתי העסק לפעילות, אך אנחנו צריכים להתמודד עם צווי הסגירה שהוציאה המשטרה. המשפחה לא תוותר ותיאבק נגד הצווים בבית המשפט. גם בעבר הוציאה המשטרה צווי סגירה והעמידה שוטרים בכניסה לסניפים כדי להגיד ללקוחות לא להיכנס, אך לאחר מאבק בבית המשפט בוטלו הצווים וסניפי הרשת חזרו לפעול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית המאפה. ההצתה נכשלה, הרימון פגע
צילום: עידו ארז
מומלצים