שתף קטע נבחר

מתכנן הפיגוע במלון פארק: לא מתחרט

עבאס א-סייד נכלל ברשימה שחמאס דורש לשחרר עבור שליט. היום הוא בא לערעור על הרשעתו ועל 35 מאסרי העולם שנגזרו עליו, וסירב להביע חרטה. אלמנת אחד מהנרצחים: "אני המומה שמרצח כזה יכול לבוא ליום כיף"

בימים שבהם שוב סוער הדיון הציבורי סביב האפשרות לשחרר מחבלים תמורת גלעד שליט, הגיע היום (ב') אחד מרבי-המרצחים שחמאס דורש לשחרר וישראל מסרבת, להופעה נדירה בבית המשפט. "העניין הוא לא עניין של חרטה, אני לא מתחרט", אמר ל-ynet עבאס א-סייד, שהורשע בתכנון הפיגועים במלון פארק בנתניה ובקניון השרון, שבהם נהרגו 35 בני אדם.

 

א-סייד הוסיף כי "זוהי התנגדות לכיבוש. מה עם הצד השני? נהרגו הרבה יותר פלסטינים מישראלים. זו מורכבות הסכסוך".


"נהרגו הרבה יותר פלסטינים מישראלים" (צילום: נועם מושקוביץ)

 

המחבל ערער לבית המשפט העליון על הרשעתו ועל העונש שנגזר עליו, 35 מאסרי עולם, וטען כי חוקרי השב"כ והמשטרה הפעילו נגדו אלימות ולכן יש לפסול את הודאותיו.

 לעומת זאת, המדינה טענה כי יש לקבל את הודאותיו - וגם אם לא, הרי שקימות מספיק ראיות להרשיעו.

 

לבית המשפט באו גם משפחות הקורבנות ממלון פארק. קורין חממי, שבעלה עמירם נרצח, אמרה ש"אנו מצפים רק לעונש מוות לרבי מרצחים. באנו להזדעזע ולראות איך א-סייד לא מתחרט, עומד מטופח ובגאווה בבית המשפט. אנו רוצים שכולם יראו איך אנו מטפלים במחבלים במקום לתת להם את העונש האמיתי".

 

קורין בן ארויה, שבעלה שמעון נהרג גם הוא בפיגוע, ציינה כי היא "פגועה מכל המערכת, שיש לו בכלל אפשרות לערער. אני המומה שמרצח כזה יכול לבוא ליום כיף, להשתחרר מבית ההבראה שלו שם שומרים ומאכילים אותו".

 

"החמאס משחק בנו"

בן ארויה התייחסה גם לעניין שליט. "זה נושא כאוב. מבחינה רגשית קשה לי להפריד - שמצד אחד גלעד מרוחק מביתו ומצד שני קשה לי עם אוזלת היד של הממשלה ושהחמאס בעצם משחק בנו. אני שמחה שאני לא בין אלו שמקבלים את ההחלטות".

 

הדיון שתוכנן כלל לא התקיים היום - לאחר שפרקליטו של א-סייד, עו"ד אביגדור פלדמן - המייצג אותו מטעם הסנגוריה הציבורית הארצית - לא הופיע. הוא הגיש אתמול בקשה לדחייה מפני שטס לחו"ל, והבקשה לא התקבלה. 

 

השופט אדמונד לוי מתח עליו ביקורת והתעקש שלא לדחות את הדיון, בעוד נציגת המדינה, עו"ד רחל מטר, ביקשה להטיל הוצאות על עו"ד פלדמן ואמרה כי "אנו רואים בנסיעה זו ביזיון בית המשפט". בסופו של דבר הוחלט כי הטענות שהוגשו בפני השופטים בכתב הן אלו שיידונו ללא טיעונים בעל פה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבאס א-סייד בדיון היום
צילום: נועם מושקוביץ
צילום: טל כהן
עמירם חממי. "מצפים לעונש מוות, אמרה אלמנתו
צילום: טל כהן
מומלצים