שתף קטע נבחר

הגזירות החלו: הסיגריות יתייקרו ב-1.5 שקלים

העלאות המסים לקראת העברת התקציב החלו. מחר יודיע האוצר על העלאות מסים נוספות אך הערב מתברר כי החל מחצות יעלה מחירה של חפיסת סיגריות בשיעור של 2-1.5 שקלים. כעת ממתינים לראות מה יעלה בגורל הדלק והפחתת המע"מ

הלילה בחצות יועלה מס הקניה המוטל על סיגריות . זו ככל הנראה ההתייקרות הראשונה במסגרת העלאות המסים הצפויות לקראת העברת התקציב הדו-שנתי. המחיר לצרכן בגין העלאת המס יעלה בשיעור של 1.5 - 2 שקלים לחפיסה. עוד נקבע בצו, שעליו חתם הערב שר האוצר יובל שטייניץ, כי המס המינימלי לחפיסת הסיגריות הזולה ביותר יעלה את מחירה ל-9.5 שקלים.

 

כמו כן הטיל שטייניץ מס בשיעור של 10% על מלאי הקיים של הסיגריות שבידי העוסקים. מרשות המסים נמסר כי תוספת המס והעלאת מס הקניה תכניס לאוצר כ-700 מיליון שקל בשנה.

 

תוקף הצו הוא מיידי והוא יועבר כנהוג לאישור ועדת הכספים בתוך חודשיים. מחר אמור האוצר להודיע על העלאות המסים הנוספות במסגרת התקציב, אם יהיו,  במסיבת עיתונאים עם השר וסגנו יצחק כהן.

 

ההודעה הסמוכה כל כך למועד העלאת המחירים היא נוהג מקובל שנועד למנוע אגירת סיגריות לפני ההעלאה. כעת ממתינים רבים לראות, האם תחליט הממשלה להעלות גם את המס על הדלק. כמו כן ממתינים לראות מה יעלה בגורלה של הפחתת המע"מ בחצי אחוז, שאמורה להתבצע בינואר 2011.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המעשנים ישלמו ראשונים
צילום: index open
מומלצים