שתף קטע נבחר

הדורס וחברתו: שתינו אלכוהול לפני התאונה

הנהג בן ה-19 שגיא גמליאל והנדרס בן ה-67 שמואל רוטשטיין עבדו באותה חברת ניקיון. חברתו של הנהג, שהייתה לצדו בזמן הפגע וברח ברחובות, תתעמת איתו על גרסתו. מעצרו הוארך, ואביו האשים: "חייו נהרסו כי המנוח התפרץ לכביש"

שעות לאחר תאונת הפגע-וברח הקטלנית ברחובות, שגבתה את חייו של שמואל רוטשטיין, עובד ניקיון בן 67, האריך בצהריים (יום ג') בשישה ימים בית משפט השלום בראשון-לציון את מעצרו שגיא גמליאל בן ה-19, החשוד שנהג ברכב בעודו בגילופין, פגע באיש בעוצמה רבה - ואז נמלט לביתו. במשטרה ממשיכים לבדוק האם צרך החשוד גם סמים, לאחר שהוא וחברתו - הודו כי שתו אלכוהול. במשטרה מתכוונים אף לערוך עימות בין השניים.

 

בדיון דיווחו נציגי המשטרה כי בחקירתו, קשר עצמו גמליאל לתאונה ואף הודה בה. לדבריהם, הסברו לעובדה כי לא עצר להגיש עזרה לפצוע היה: "נבהלתי ובגלל זה ברחתי". העבירות המיוחסות לגמליאל הן הריגה, נהיגה בשיכרות, שימוש בסמים, הפקרה ושיבוש הליכי משפט. הצעיר וחברתו אותרו בביתם לאחר שתיקו של רוטשטיין נתפס על רכבם בעת שנדרס, ונפל כשנמלטו מהמקום. עדי ראייה שהבחינו במתרחש הפנו את השוטרים אל התיק, שהוביל אותם ישירות לביתו של הנהג.


גמליאל מובא לבית המשפט. דרס - והלך לישון (צילום: אבי מועלם)

 

עד מהרה התברר כי גמליאל ורוטשטיין הועסקו יחד באותה חברה המבצעת עבודות קבלניות עבור עיריית רחובות. הוא וחברתו שבו לביתו תוך שהרכב בו נסעו רוסק לחלוטין מעוצמת הפגיעה בהרוג והלכו לישון - עד שנאלצו להשקים כשהשוטרים הגיעו לעצור אותם.

 

חקירה ראשונית העלתה כי הנהג וחברתו בילו את הלילה בגן ציבורי ברחובות, שם שתו משקאות חריפים.

בסביבות השעה 5:00 לפנות בוקר החלו לעשות דרכם ברכב לביתם, כשמעט לפני צומת הרחובות הרצל והאמוראים התרחש האסון.

 

אביו של החשוד, בני גמליאל, העדיף להציג את השלכות האירוע על בנו - וקבע כי רוטשטיין הוא האחראי לתאונה. "אנחנו משתתפים בצער המשפחה, אך מדובר בילד טוב ונורמטיבי שהתכוון ללמוד - ועכשיו נהרסו לו החיים. אני מכיר את הבן שלי, הוא לא התכוון לברוח אלא נכנס ללחץ. הוא בחור צעיר שכל עתידו לפניו. לצערנו, הוא היה מעורב בתאונה שכזאת, שלא יכול היה למנוע אותה - כיוון שהמנוח התפרץ לכביש".

 

דברים ברוח דומה אמר פרקליטו של גמליאל, עו"ד ירון פורר, שאמר כי "מדובר בבחור נורמטיבי, עובד עירייה שנקלע לסיטואציה טרגית ולא התכוון להפקיר את הפצוע - כי אם נבהל ממה שקרה וברח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברתו של גמליאל לצד שוטר. הודתה ששתתה
צילום: אבי מועלם
רכבו של גמליאל, בפתח ביתו
צילום: אבי מועלם
צילום: אלי סניור
שמואל רוטשטיין
צילום: אלי סניור
מומלצים