שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נדחה ערעורו של אסקין; יחל בריצוי עונש מאסר

  ביהמ"ש העליון דחה את ערעורו של אביגדור אסקין, פעיל הימין הקיצוני שהורשע בשידול להנחת ראש חזיר על קבר השייח עז א-דין אל-קסאם, וקבע: במעשיו יש ערעור על המשטר הדמוקרטי. אסקין יחל בריצוי עונש מאסר של שנתיים וחצי

  בית המשפט העליון דחה היום (ב') את ערעורו של אביגדור אסקין, פעיל הימין הקיצוני שהורשע בשידול להנחת ראש חזיר על קבר השייח עז א-דין אל-קסאם בבית הקברות המוסלמי בנשר, ובשידול להצתת סניף דור שלום בי-ם. בית המשפט הותיר על כנו את העונש - שנתיים וחצי מאסר בפועל ושנה וחצי על תנאי - אותו יחל אסקין לרצות בתוך שבועיים.

  "פקוביץ' סר למרותו של אסקין"

  בית המשפט המחוזי הרשיע את אסקין בשידול וקשירת קשר להנחת ראש חזיר על קבר השייח אל-קסאם ובשידול ובקשירת קשר להצתת סניף של תנועת דור שלום בתלפיות בירושלים. עם זאת, זיכה אז בית המשפט המחוזי את אסקין מקשירת קשר להשלכת ראש חזיר להר הבית בשעת תפילת המוסלמים. בביצוע כל המעשים הורשע במשפט נפרד דמיאן פקוביץ', אשר השתייך לחוג הפעילות האידיאולוגית של אסקין.
  בית המשפט העליון אישר היום את הקביעה כי פקוביץ', המבצע בפועל של העבירות, היה נתון להשפעת אסקין וסר למרותו. עם זאת זיכה העליון את אסקין מעבירות קשירת הקשר בהן הורשע בבית המשפט המחוזי. לדברי השופטים, ההרשעה בעבירת השידול הופכת הרשעה בעבירה נוספת על אותם מעשים למיותרת.

  "ערעור על המשטר הדמוקרטי"

  השופטת דורית בייניש כתבה בפסק הדין: "במציאות הישראלית לביצוע עבירות על רקע אידיאולוגי המביאות להעמקת האיבה בין קבוצות שונות של האוכלוסייה, יש משום ערעור על סדרי המשטר הדמוקרטי, כך כאשר מדובר במעשים המכוונים לפגוע ברגשות האוכלוסייה המוסלמית וכך גם כאשר המעשים מכוונים נגד קבוצה אידיאולוגית אחרת שיש לעבריין יריבות עימה".
  לאחר מתן פסק הדין אמר אסקין: "אתמול רצחו את כהנא, והיום שולחים אותי לכלא, האקרובטיקה הזו לא מעניינת איש אבל הסוף הוא שהיהודים מנצחים. בסוף העם יסתער על הבסטיליה בבאר שבע ועל כתפיו יביא את יגאל עמיר למשרד רה"מ. בינתיים זה כבוד לשבת בבית סוהר בימים כאלה, לגבי העובדות זה עורבא פרח. אבל אני חוזר זוהי תעודת הוקרה וכבוד ליהודי להיכנס לכלא בימים אלה - טוב להיאסר בעד ארצנו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  אסקין. "טוב להיאסר בעד ארצנו"
  צילום גלי תיבון
  מומלצים