שתף קטע נבחר

עבריין מונה לסגן של חולדאי: "בחיים אין מלאכים"

מינויו של נתן וולוך למספר 2 בעירייה, לאחר שהורשע בין היתר בשלוש עבירות של הפרת אמונים של עובד ציבור, הקים על ראש העיר לא רק את מתנגדיו - אלא גם חלק מהקואליציה שלו: "זו סטירת לחי לבית המשפט וזלזול בציבור". מה היה לו לומר בתגובה? "הפוליטיקאים כמו זבובים בעדר הפרות. אני לא צריך להצטדק"

כבוד, שררה ומשכורת למורשע בפלילים - מכספי משלם המסים העירוני. מועצת העיר תל-אביב בחרה הערב (יום ב'), לראשונה בתולדות העיר, עבריין מורשע לתפקיד מספר 2 בעירייה.

 

נתן וולוך הוא ראש סיעת הגמלאים, שרק לפני שלושה חודשים הורשע בבית משפט השלום במסגרת הסדר טיעון בשלוש עבירות של הפרת אמונים של עובד ציבור, וכן בשלוש עבירות לפי חוק הכניסה לישראל. מדובר במשפט שהיה הסתעפות של פרשת החניונים. כעת הוא מונה מחדש לתפקיד סגן וממלא מקומו של ראש העיר, רון חולדאי, שהגיב מצדו: "בחיים אין מלאכים". כעת, עם מינויו לסגן ראש העיר, יזכה וולוך למשכורת של 30 אלף שקל בחודש ורכב צמוד.

 

ההצבעה עלתה לסדר היום לבקשת חולדאי, למרות שהפרקליטות הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בדרישה להטיל קלון על וולוך, ערעור שטרם נדון. וולוך נבחר לאחר דיון סוער, שבו התנגדו למהלך 10 חברי מועצה ותמכו בו 18, רוב שנחשב דחוק יחסית בקואליציה של חולדאי. מלבד סיעת האופוזיציה "עיר לכולנו" שהתנגדה למינוי, במתנגדים נמנו גם אנשי קואליציה כדוגמת עו"ד ראובן לדיאנסקי, סגנית ראש העיר ממרצ מיטל להבי ושני חברי סיעתה. בין התומכים: הירוקים, הליכוד, סיעות החרדים, הצעירים, הגמלאים וסיעתו של חולדאי.

 

וולוך הורשע בכך שסייע לראובן גרוס ז"ל - האיש שזכה לכינוי "מלך החניונים" - להכניס לישראל תושבת מולדובה לפני כעשור. הוא עשה זאת באמצעות מכתבי המלצה רשמיים של העירייה, לאחר שטען כי האישה מגיעה להשתלמות במערכת החינוך בתל-אביב, למרות שכלל לא היו השתלמויות כאלה בעירייה.

 

מי שהוביל בשבועות האחרונים את ההתנגדות למינוי היה לדיאנסקי, שכינה את ההחלטה "שערורייתית, סטירת לחי למערכת המשפט בישראל, זלזול באינטלגנציה של הציבור, וצפצוף אחד גדול ומתמשך על עקרונות של מוסר וערכים במערכת הציבורית בכלל והעירונית בפרט". הוא אמר כי לא יהיה שותף לפוליטיקה של עסקנות ו"סידורי ג'ובים".

 

חבר המועצה יואב גולדרינג תקף גם הוא את ההחלטה, שבה נקבע גם כי וולוך יחזיק בתיק הרווחה: "ראינו עד כמה סיעת הגמלאים דואגת לגמלאים מסוימים, שלא משתמשים בתחבורה ציבורית, ומתנגדת להוזלת השירותים החברתיים". חבר המועצה ד"ר נח עפרון הטיח בחולדאי: "אתה זורע ומזמין חוסר אמון מהציבור, וכולך מעיין מתגבר של ציניות. החזרת וולוך לתפקידו תכרסם עוד יותר באמון הציבור".

 

חולדאי: אם יהיה קלון, אפעל בהתאם

למתנגדים הצטרפה גם חברת המועצה ממרצ, תמי זנדברג: "חבל שבכלל צריך לדון בכך. הרבב שנדבק כאן בנבחר הציבור נוגע ישירות לאמון הציבור בנו". במהלך השמעתם דבריהם, הותקפו המתנגדים על-ידי חברי המועצה החרדים, בהם הרב נפתלי לוברט, שהגדיר את אמירותיהם "פופוליזם".

 

חולדאי לא נשאר חייב, וכהרגלו לא חסך בתיאורים: "ראש העיר אינו מלאך, מי שחי 66 שנים ושירת את עמו במשך שנים גם עשה שגיאות רבות. אי אפשר ללכת בשדה בלי לחטוף קוצים. וולוך התפטר לפני שנתיים עם הגשת כתב האישום נגדו, ובבחירות נבחר מחדש על-ידי הציבור". יצוין כי התמיכה במפלגתו צנחה בחצי - משישה מנדטים לשלושה.

 

ראש העיר אמר כי "כחקלאי אני יכול להשוות את הפוליטיקאים לזבובים בעדר הפרות שמלקטים ומלקטים. בחיים אין מלאכים,

אבל יש גם צורך לעבוד ולנהל, אני לא צריך להצטדק". חולדאי, שזכה במהלך הדיון וגם עם כניסתו למרכז עינב שבו התנהלה הישיבה לקיתונות של בוז מצד תושבים המתנגדים לו, הצהיר כי אם בית המשפט המחוזי יקבע שיש קלון בהרשעה, הוא יפעל בהתאם להחלטה.

 

בת זוגו של וולוך, בתיה דרורי-וולוך, אמרה ל-ynet לאחר המינוי: "מי שלא עושה ולא תורם - לא טועה. יש במדינה מושחתים גדולים, ונתן וולוך מעולם, גם במקרה הזה, לא לקח אגורה לכיסו. ההתנגדות למינוי היא בגדר צביעות". וולוך עצמו התרגש מהבחירה מחדש, וזכה לחיבוקים ונשיקות מצד מקורביו שבאו לתמוך בו, וגם מצידם של חלק מחברי המועצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן וולוך. האישה הגנה: "מי שלא תורם, לא טועה"
צילום: עופר עמרם
חולדאי. "הפוליטיקאים - כמו זבובים בעדר פרות"
צילום: עופר עמרם
מתנגדת. להבי
צילום: עופר עמרם
גם התנגד. לדיאנסקי
צילום: עופר עמרם
מומלצים