שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  למרות איסור הרבנים: חרדים חסמו כביש בי-ם
  ההפגנות על רקע החפירות ביפו וטענת החרדים לפגיעה בקברים עתיקים - נמשכות בבירה, על אף שראשי העדה החרדית הורו בשבוע שעבר להימנע מכך, בשל פציעתם של שני רוכבי אופנוע

  יותר מ-100 חרדים חסמו הערב (יום ב') את כביש בר-אילן בירושלים בעזרת מכולת אשפה. הם עשו זאת במחאה על החפירות במתחם אנדרומדה ביפו, ועל הפגיעה לטענתם בקברים עתיקים.

   

  זמן קצר לאחר חסימת הכביש הצליחו השוטרים להשיב את הסדר למקום, והתנועה חזרה לסדרה. גם בשכונת מאה שערים בירושלים הבעירו חרדים שלושה פחי אשפה.

   

  ההפגנות הערב באו חרף ההחלטה שקיבלו בשבוע שעבר ראשי העדה החרדית לאסור על בני הקהילה להמשיך להפגין מדי ערב על רקע פינוי הקברים במתחם ביפו. ההחלטה התקבלה בישיבת חירום שקיימו רבני הבד"ץ, בעקבות פציעתם של שני רוכבי אופנוע שנפגעו מפח אשפה שדחפו חרדים אל הכביש בירושלים.

   

  במסגרת החלטתם קבעו ראשי העדה כי משגיחים ומפקחים מטעם העדה יאכפו את ההוראה החדשה, וישקלו נקיטת עונשים מגוונים - בהם גם הסגרה של מפגינים לידי המשטרה.

   

  גורם בעדה אמר ל-ynet כי כל מקרה כזה יובא להכרעת הרבנים, וציין שורה ארוכה של סנקציות העומדות לרשותם -

  הרחקת בני משפחה ממוסדות החינוך של הקהילה, פרסום ברבים של שמותיהם כמי שאינם מצייתים לפסיקה ועוד.

   

  כדי להבהיר שעמדתם העקרונית של ראשי העדה בנושא הקברים לא השתנתה הדגיש הגורם כי המחאה על חילול הקברים תימשך כרגיל באתר העבודות ביפו, וכך גם ההתקהלות הקבועה מדי שבת בצהריים נגד פתיחת חניון קרתא.

   

  גם אתמול הגיעו מאות חרדים לאתר ביפו כדי למחות על העבודות. ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ליווה אותם, ואמר: "יש לי חשד שהחלה לאחרונה מתקפה חמורה וברברית נגד קברים בישראל, ונעשה הכל כדי לעצור את זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זירת ההפגנה שבה נפצעו רוכבי האופנוע בשבוע שעבר
  צילום: חדשות 24
  מומלצים