שתף קטע נבחר

אחרי חודשים: חודשו הריסות הבתים במזרח י-ם

בית מגורים שנבנה ללא היתר נהרס בבית חנינא, לאחר שציוד בני המשפחה שהתגוררו בו פונה ללא הפרות סדר. בעיסאוויה נהרסו שלושה בתים לא מאוכלסים, ובהמשך צפויות באזור הריסות נוספות. עיריית ירושלים: "הכל ע"פ החלטות בית המשפט"

הריסת הבתים יוצאת מהקפאה: עיריית ירושלים חידשה הבוקר (יום ג') את הריסת הבתים במזרח העיר, לראשונה מאז תחילת השנה. שלושה בתים לא מאוכלסים נהרסו בכפר עיסאוויה, וכן בית מגורים בבית חנינא שבו התגוררו בני משפחה והציוד שלהם פונה מהמקום זמן קצר טרם החלו העבודות.

 

אכיפת צווי ההריסה הוקפאה בחודשים האחרונים בשל לחצים מדיניים, שגברו בעקבות אישור הבנייה ברמת שלמה בעת ביקור סגן הנשיא האמריקני, ג'ו ביידן. בשבועות האחרונים חודשה הריסת מבנים בלתי מיושבים, בהתאם להנחיית בתי המשפט.


מפנים את הריהוט לפני ההריסה (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

שניים מהמבנים שנהרסו הבוקר הוקמו ללא היתר סמוך לכביש ירושלים-מעלה אדומים, בשטח שבו הבנייה אסורה. המבנה השלישי, בגודל 240 מ"ר, הוקם בין כבישים ראשיים. כוחות רבים של פיקוח עירוני ומשטרה הגיעו למבנה המאוכלס שנהרס בבית חנינא, וחיפו על העובדים שביצעו את ההריסה. במקום לא נרשמו הפרות סדר והתפרעויות.

  

מתחילת השנה, מימשה העירייה שבעה צווי הריסה במזרח העיר בלבד. לשם השוואה, בשנת 2009 כולה בוצעו 65 צווים. אמש אישרה הועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים את הקמתן של 32 יחידות דיור בשכונת פסגת זאב מזרח שהוקמה מעבר לקווי 67'. בפרויקט זה אמורות להיבנות בסך הכל 220 יחידות דיור.

  

מעיריית ירושלים נמסר כי הם "מקיימים את החלטות בית המשפט וחובותיה על פי החוק, במערב ומזרח העיר כאחד, על פי תוכנית העבודה השנתית. ההריסות מבוצעת בתיאום עם משטרת ישראל והגורמים הממשלתיים הרלוונטיים".

 

חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם סיעת מרצ, ד"ר מאיר מרגלית, טוען כי העירייה מנסה לטשטש את משמעות ההריסות. "אחד המבנים שנהרסו בעיסאוויה אמנם לא הושלם, אבל כבר גרה בפנים משפחת אבו-רומיילה. העירייה מתעקשת לטעון שמדובר ב-'מבנים' ולא בבתים. הם גם טוענים שזה מתואם עם משרד ראש הממשלה, ושני הדברים האלו מעלים שהם בתמימותם חושבים שהאמריקאים מטומטמים, ושבסופו של דבר לא ייוודע להם שהמבנים מיועדים למגורים של ממש".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההריסות התחדשו. היום בבית חנינא
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים