שתף קטע נבחר

חיות לשיפור האון? אלפי פנגולינים נתפסו בסין

משלוח עצום של אלפי פנגולינים, יונקים עתירי קשקשים עבים, נתפס החודש בסין. החיות המשוריינות הניזונות מנמלים וטרמיטים מצויות בסכנת הכחדה אך ניצודות למטרות מאכל ובעיקר לשימוש בתרופות מסורתיות באסיה. עוברי החיות אמורים לרפא בעיות אונות בגברים וקשקשי החיות להקלה בבעיות עור וכאבי מחזור

משלוח ענק בהיקפו שהכיל אלפי פנגולינים, חיות בר בסכנת הכחדה, נתפס על ידי הרשויות בסין החודש בשנגחאי. על פי דיווח של סוכנות הידיעות "Xinhua" תפסו פקידי המכס יותר מ-7.8 טון של פנגולינים קפואים ו-1.2 טון של קשקשי פנגולין שנמצאו בספינת דיג, שנעצרה לבדיקה באחד האיים.
 
הפנגולינים הם יונקים בעלי קשקשים עבים, הפעילים בעיקר בשעות הלילה וניזונים מנמלים וטרמיטים. החשש העיקרי לקיומם של מספר תתי-מינים באזור אסיה, הוא עקב ציד הולך וגובר של החיות למטרות שימוש לרפואה האסייתית המסורתית ולמאכל. החשד הוא כי פנגולין מלאי, המצוי כיום בסכנת הכחדה חמורה, מהווה את מרבית המשלוח שנתפס בספינה.
 
 

בשר החיות נחשב לאקזוטי במיוחד

במהלך הבדיקה בספינה, נמצאו 2,090 פנגולינים קפואים, שמשקלם נע בין קילוגרם לעשרה קילוגרם ו-92 שקים שהכילו את קשקשי החיות. בארגון TRAFFIC הפועל למניעת הברחות וסחר בחיות בר, סיפרו כי המבריחים נעצרו לפני שהצליחו להעביר את הסחורה לספינה אחרת וכי השימוש בציוד לווייני והברחת החיות במספר ספינות, מקשה על תפיסתם.
 
"החוקרים עדיין פועלים לאתר מהיכן ניצודו הפנגולינים, אך לפי מקרי תפיסות של הברחות פנגולינים בעבר, מרבית הסיכויים כי מקורן של החיות הוא באינדונזיה או במלזיה", אומר ל-ynet ד"ר ריצ'רד תומאס, מתאם הפעולות בשלוחת הארגון בבריטניה. "עיקר השימוש בפנגולינים הוא למטרות מזון ובשרם נחשב לאקזוטי במיוחד, אך גם לתעשיית התרופות המסורתיות באסיה".
 
 

העוברים מוצאים מהאם נחשבים למשפרי אונות בגברים

מקשקשי החיות רוקחים תרופות ברפואה הסינית שאמורות לסייע בפתרון בעיות מחזור של נשים, עידוד יצירת חלב לנשים מיניקות, סיוע בהורדת נפיחויות שונות, טיפול בכאבים שונים. בקרב הגברים, הפנגולין נחשב לחיה מבוקשת במיוחד, מאחר שמפיקים ממנה תרופות לפתרון בעיות של אונות וחיזוק כללי של הגוף.

 

לכן, מעריכים מומחים בארגון כי מרבית מהחיות שנתפסו הן נקבות שהיו בהריון מתקדם. האמונה העממית הרווחת באסיה היא כי אכילה של עוברי פנגולין שהוצאו מהאם, עשויה להעניק כוח רב לגבר.

 

"הפנגולינים ניצודים בהמוניהם למרות מאמצים לשמור על החיות המוגנות במדינות האם שלהם. יש להם יתרון עצום בכך שהם מספקים שרותי הדברה למזיקים וחוסכים למשק מליוני דולרים כל שנה, מאחר שהם טורפים נמלים וטרמיטים", מסכם תומאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פנגולין
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים