שתף קטע נבחר

יהודי ארצות הברית במתח: צ'לסי קלינטון תתגייר?

הילדה הראשונה לשעבר תינשא בעוד כמה שבועות לבנקאי יהודי מבית אורתודוקסי. יהודים אמריקנים עוקבים אחר ההכנות והשמועות, ומצפים בקוצר רוח לקבל לחיקם את צ'לסי

התקשורת היהודית בארצות הברית ואתרי אינטרנט רבים עסוקים בימים האחרונים בשאלה הבוערת: האם צ'לסי קלינטון תתגייר למען בחיר לבה? הדיון בסוגייה הרת הגורל מגיע לקראת נישואיה בסוף החודש של "הילדה הראשונה" לשעבר שהיא כבר בת 30, עם בחיר לבה היהודי מארק מזוינסקי.

 

סוכנות הידיעות היהודית JTA, העיתון היהודי הוותיק "ג'ואיש וויק" ואחרים, דנים בימים האחרונים בשאלה הגיור האפשרי של צ'לסי,

בהתבסס על ההערכות שקרוביו של מזוינסקי, בן למשפחה אורתודוקסית, לא ימצאו רב שיסכים לחתן יהודי לנוצריה.

 

צ'לסי היא בת להילרי, נוצרית מתודיסטית, וביל, שמשתייך לקהילה הבפטיסטית הדרומית. משפחת קלינטון מנהלת את העניינים הרחק מהתקשורת ועדיין לא ברור כיצד מתכוונים בני הזוג לצלוח בשלום את השאלה הדתית. רמז לכך ניתן אולי בהדלפת העובדה שצ'לסי הלכה עם מארק לתפילות יום הכיפורים לפני שנה בסמינר התיאולוגי היהודי בניו-יורק.

 

התשובה לכך תינתן כשיתברר מי ינהל את טקס החופה - רב, כומר, או אולי שניהם. הרב דייוויד וולף, הרב של בית הכנסת הקונסרבוטיבי "הר סיני"

בלוס אנג'לס אמר בראיון ל"פוליטיקס דיילי" כי "בתור רב זה היה גורם לי הנאה גדולה לראות את צ'לסי מתגיירת. זה יהיה תסריט החלומות עבורי".

 

מזוינסקי, שהוא בנקאי השקעות בגולדמן-זקס, הכיר את צ'לסי בשנת 1993 בבית הלבן, אליו הוזמנו הוריו שנהפכו לידידים של בני הזוג קלינטון. הם הפכו לחברים ואף למדו ביחד לתואר הראשון שלהם באוניברסיטת סטנפורד. הם צלחו גם סקנדלים מתוקשרים שבהם היו מעורבים הוריהם: אד מזוינסקי, שהיה חבר בית הנבחרים ממדינת איווה, הורשע בהונאה וריצה מאסר. אביה של צ'לסי, מצדו, אחראי לאחת מפרשיות המין הידועות בכל הזמנים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צ'לסי והילרי. מתרגשות
צילום: AP Photo/The Plain Dealer, Joshua Gunter
צילום: AP
צ'לסי ומארק. מי יחתן?
צילום: AP
מומלצים