שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  "המחבל היהודי" פרלמן: השב"כ ביים כמו בטרומן

  פעיל הימין הקיצוני שנעצר בחשד כי הוא "הדוקר הסדרתי" שרצח פלסטינים בירושלים בשנות ה-90', טען הערב כי השב"כ תפר לו תיק: "מנסים להלביש עליי משהו, במצב הנפשי שהייתי בו הייתי מודה גם ברצח ארלוזורוב". לדבריו, כדי לפתותו השב"כ ביים לו חיים "כמו ב'מופע של טרומן'"

  חיים פרלמן, פעיל הימין וחבר תנועת כ"ך שנעצר אמש בחשד שהוא "הדוקר הסדרתי" שרצח פלסטינים בירושלים, התעקש הערב (יום ד') כי השב"כ תפר לו תיק, אחרי שניסה להפעיל אותו. "הם ארגנו את כל העבודה הזו, ביימו ממש כמו ב'טרומן'. עולם שלם של עבודה, ואנשים שמסתובבים ובאים, עובדים וחוזרים, והכל מבוים. ממש מנסים להלביש עליי משהו, זה מה שאני חושב", אמר לחדשות ערוץ 2.

   

  פרלמן בן ה-30, אב לשלושה, חשוד כי ביצע בשכונת מאה שערים בירושלים סדרה של מעשי רצח בשנות ה-90 נגד ערבים, במה שכונה בזמנו פרשת "הדוקר הסדרתי". מקורביו טענו עוד לפני דבריו הערב כי בחודשים האחרונים פנה אליו השב"כ על מנת שישמש כמשת"פ, ובתמורה קיבל תשלומים בסך 1,500 שקל עבור כל מידע שמסר.

   

  "במצב הנפשי שאני הייתי, עם כל הכסף שנתנו לי, הייתי מודה גם ברצח ארלוזורוב", אמר פרלמן הערב. "כי כל הזמן נתנו לי כסף ועוד כסף ועוד כסף, ואני לא רוצה שזה ייפסק, אז הייתי מודה בכל דבר. מנסים להלביש עליי משהו, זה מה שאני חושב. תיק של רצח או ניסיון לרצח".

   

  פרלמן טען כי בוקר אחד קיבל טלפון מהשב"כ, שבו נקבעה איתו פגישה בבית מלון. "דיברנו על החיים שלי, על הזוגיות, על הקשיים שלי, ובסוף המפגש הוא הניח 800 שקל על השולחן. אמרתי לו, אתם יודעים מה? אני מוכן לספר לכם דברים, אבל בתנאי שאתם לא מחפשים הוכחות".

   

  "היו שני אנשים, אחד יצא לפני כן, ונכנס אומר 'אתה רצחת ערבים?' אמרתי לו לא, אני לא רצחתי, אני שמעתי על מישהו שעשה. מישהו אחר עשה. אז הוא אומר לי לא, אתה. בוא אתה תראה לי איך עשית את זה. אמרתי לו, אני לא עשיתי את זה, מישהו אחר עשה. אני עכשיו מספר לך על משהו שקרה. נתתי להם להבין שכאילו אני מעורב או שאני יודע על דברים שהיו. רציתי... אמרתי, ככה יעריכו אותי יותר, ככה ימשיכו להיפגש איתי. אז.. סיפרתי להם שהיה מישהו שהיה דוקר ערבים והוא הרג כמה מהם".

   

  "אמרו לי לחסל את ראאד סלאח"

  "שאלו אותי: האם אתה רצחת ערבים? אמרתי לו, אתה יודע מה? אם אני שותה את המיץ שבכוס הזה, מה שאתה אומר זה נכון, ושתיתי. הוא אמר לי, אתה עשית את זה? אמרתי לו, לא, לא אני. מישהו אחר עשה. בסופו של דבר הפסיקו איתי את

  הקשר", סיפר פרלמן.

   

  לדבריו, אחרי כחודשיים פוזרו מנשרים בשכונה שבה הוא מתגורר, ובהם נכתב כי מחפשים עבודה בשעות הלילה למתאימים בלבד. "התקשרתי, כי אני מחפש עבודה. ומסתבר שזו איזושהי עבודה שהשב"כ מביים אותה. הוא ממש הסית אותי, והדיח אותי לחסל את ראאד סלאח (ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית). הוא אמר לי תבוא, תבוא עם נשק, תירה בו, תשים לו מטען חבלה מתחת לרכב. אני אמרתי לו, מה פתאום, נראה לך? אתה יודע מה זה יעשה? זה יכול לגרום למלחמה. אז הוא אמר לי, כן, בסדר".

   

  פרלמן נשאל מדוע הוא מפחד גם היום, והשיב: "כי אם הם ארגנו את כל העבודה הזו, ביימו ממש כמו ב'טרומן'... עולם שלם של עבודה, ואנשים שמסתובבים ובאים, עובדים וחוזרים, והכל מבוים... ממש מנסים להלביש עליי משהו, זה מה שאני חושב".

   

  הערב האריך בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה את מעצרו של פרלמן ביממה אחת, אף שהמשטרה ביקשה להאריך את

  מעצרו ב-15 יום. פרלמן חשוד מלבד במעשי הרצח גם בניסיון לגרימת מוות ובהחזקת נשק.

   

  פרלמן, שנשוי לקוסמטיקאית ולמד הוראת חינוך גופני בגבעת וושינגטון, ישב בעבר בכלא בשל מעורבות בתקיפת שני ערבים בסופרמרקט אגרון בירושלים. במקביל היה שותף בפעולות נגד ההתנתקות, כשבאחד המקרים חסם רכב במסגרת תהליך ההתנתקות. פרלמן, שהיה תלמיד בישיבת הרב כהנא "הרעיון היהודי", נעצר לאחר שהתפרע בהלוויית בני הזוג טליה ובנימין כהנא.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חיים פרלמן. "הניחו 800 שקל על השולחן"
  צילום: מוטי קמחי, עיתון הארץ
  מומלצים