שתף קטע נבחר

רה"מ לשרים: להתנגד לחוק הגיור, ייצור קרע בעם

רגע לפני שחוק הגיור שמקדמת ישראל ביתנו אמור להגיע להצבעה בכנסת, ביקש השר ברוורמן להתייחס אליו בפתח ישיבת הממשלה. נתניהו נזף בו, ואמר: "החוק לא יעבור, אך אינך יכול להשתמש בהודעה אישית להנחלת אג'נדה"

ליברמן מקדם חוק - ונתניהו עוצר אותו. על רקע המתיחות בין ישראל ביתנו לראש הממשלה, בנימין נתניהו, סביב תקציב המדינה וצעדיו האחרונים של שר החוץ, אביגדור ליברמן, הבהיר הבוקר (יום א') נתניהו כי הוא מתנגד לחוק הגיור, שייצור לדבריו "קרע בעם".

 

בפתח ישיבת הממשלה נזף נתניהו בשר לענייני מיעוטים, אבישי ברוורמן, לאחר שזה ביקש למסור הודעה אישית, ואז הפתיע את השרים ואמר כי הוא מתנגד לחוק הגיור.

"החוק לא יעבור. אך עם זאת, לא יכול להיות שתעשה שימוש במוסד ההודעה האישית להנחלת האג'נדה שלך בשימוש לא תקין", אמר נתניהו לברוורמן.

 

למרות נזיפת ראש הממשלה, עומד השר ברוורמן על דעתו שעשה נכון כשהעלה את הנושא בפתח ישיבת הממשלה. "אסור לתת לדבר הזה לעבור", אמר ברוורמן לקראת ההצבעה מחר על הצעת החוק בכנסת. "צריך להרוג את זה בממשלה. אסור לתת לכנסת לדון בזה, צריך למשוך את החוק ולמנוע הצבעה עליו".

 

הוא הביע חשש שסביב המשבר בין ליברמן לנתניהו בסוגיית התקציב, יתכופף ראש הממשלה ויאפשר לחוק הגיור אותו מוביל ליברמן עם החרדים, לעבור בכנסת. "אני חושש שיהיה רצון של נתניהו לרצות את ליברמן באמצעות פשרה על החוק הזה. זה חוק רע, זה חוק הזוי", אמר ברוורמן.

 

גם שר האוצר, יובל שטייניץ, התייחס ישיבת הממשלה למשבר עם ישראל ביתנו, ואמר כי "מדובר במשבר פוליטי ולא כלכלי".

 

מלשכת ראש הממשלה הבהירו, כי נתניהו מתנגד לחוק

הגיור וכי החוק לא יעבור. "ראש הממשלה אמר הבוקר בישיבת הממשלה שיתנגד לחקיקת הגיור המוצעת, שיכולה ליצור קרע בעם היהודי. ייעשו מאמצים להסיר בהסכמה את הצעת החוק, אך אם זו לא תוסר יבקש נתניהו מחברי הליכוד ושאר סיעות הקואליציה להתנגד".

 

בפתח הישיבה דיבר נתניהו על תקנות ההגירה שצפויות לעלות לדיון. "זהו נושא לאומי ראשון במעלה בעל היבטים דמוגרפים והומניטריים. אנו המדינה המערבית היחידה שאין בה מדיניות הגירה. הרעיון המרכזי הוא להתאים את תנאי הכניסה לישראל לאינטרסים הביטחוניים שלנו ולשימור אופיה היהודי והדמוקרטי של ישראל", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזף בברוורמן. ראש הממשלה נתניהו
צילום: רויטרס
צילום: ניב קלדרון
אסור לתת לחוק לעבור. אבישי ברוורמן
צילום: ניב קלדרון
מומלצים