שתף קטע נבחר

ח"כ רותם עונה לרה"מ: הוא לא מבין, מפחד ונלחץ

אחרי שנתניהו הבהיר בישיבת הממשלה כי הוא מתנגד לחוק הגיור, תקף אותו נציג ישראל ביתנו שיזם את החוק: "כשהחוק הזה יבוא להצבעה, ראש הממשלה יצביע בעדו. הוא פועל על פי לחצים"

התנגדותו של ראש הממשלה לחוק הגיור לחצה על נקודה רגישה בישראל ביתנו - והתגובה לא איחרה לבוא. "כשהחוק הזה יבוא להצבעה, נתניהו יצביע בעדו", כך אמר בצהריים (יום א') ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, שיזם את הצעת החוק, וטען כי ראש הממשלה "נפל בפח".

 

"הוא מפחד", אמר רותם. "הפעילו עליו לחצים כל הרפורמים והקונסרבטיבים. הוא שוכח שהוא לא קרא את החוק, הוא שוכח שהוא ביקש ממני להגיע להסכמה עם כל סיעות הקואליציה. הוא לא מבין, כי הוא לא קרא, שהחוק איננו מתייחס ליהדות חוץ לארץ בכלל".

 

רותם הוסיף, כי "אני מבטיח לך דבר אחד: כשהחוק הזה יבוא להצבעה, ראש הממשלה נתניהו יצביע בעדו. אני אומר את זה כי כך יהיה. נתניהו גורם נזקים לעצמו, לא לנו. החוק יעבור. אם הוא חושב שציבור העולים ישכח לו את הנזק שהוא גורם להם בכך שהוא מעכב את החוק הזה, הוא טועה גם בזה, ובגדול.

 

לדבריו, "ראש הממשלה פועל על פי לחצים. היום לוחץ עליו זה, מחר לוחץ עליו מישהו אחר. זה לא שהוא העמיק בנושא. אם כן, היה מעמיק הוא היה בא ואומר: זה לא טוב, וזה לא טוב. הוא מכבה שריפות, והיום הוא הוציא את מה שהוא הוציא".

 

נתניהו אמר מוקדם יותר, כי הוא יתנגד לחקיקת הגיור המוצעת, שיכולה ליצור קרע בעם היהודי. ייעשו מאמצים להסיר בהסכמה את הצעת החוק, אך אם זו לא תוסר יבקש נתניהו מחברי הליכוד ושאר סיעות הקואליציה להתנגד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ רותם. תוקף את רה"מ
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. "גורם נזק לעצמו"
צילום: רויטרס
מומלצים