שתף קטע נבחר

הלמ"ס: הצמיחה ברבעון הראשון - 3.4% בלבד

הנתונים החדשים מהווים ירידה לעומת 3.6% בעדכון הקודם ו-3.3% באומדן הראשון שפרסמה הלמ"ס לפני חודשיים. העלייה ביצוא הסחורות והשירותים נקבעה על 3.1% לעומת 7.4% בעדכון הקודם

חודש אחד בלבד לאחר שעדכנה את נתוני הצמיחה כלפי מעלה, שבה הלמ"ס ומעדכנת היום את הנתונים - הפעם כלפי מטה. על פי הנתונים המעודכנים, צמח המשק הישראלי ברבעון הראשון של השנה בשיעור שנתי של 3.4%. זאת לעומת 3.6% בעדכון הקודם ו-3.3% באומדן הראשון שפרסמה הלמ"ס לפני חודשיים.

 

מהנתונים המעודכנים מתברר עוד כי התוצר של הסקטור העסקי גדל ברבעון הראשון של השנה רק בשיעור שנתי של 4.4%, ולא ב-4.8% כפי שפורסם לפני חודש. התוצר העסקי ללא חברות הסטארט-אפ צמח ב-7.1%, לעומת 7.7% בפרסום הקודם.

 

את הזיגזג הגדול ביותר בנתוני הלמ"ס רושם הנתון על כלל יצוא הסחורות והשירותים: ירידה בשיעור שנתי של 7.3% בפרסום הראשון הפכה לעלייה של 7.4% בעדכון הקודם, ועכשיו עודכנה לעלייה מתונה הרבה יותר, של 3.1% בלבד.

 

ההשקעה בנכסים קבועים במשק נחתכה בעדכון הנוכחי ביותר מחצי: עלייה של 1.3% ברבעון הראשון, לעומת עלייה של 2.8% בעדכון הקודם.

 

השינוי בהוצאה לצריכה פרטית עודכן היום דווקא כלפי מעלה לעלייה בשיעור שנתי של 4.4%, לעומת 4% בעדכון הקודם. גם הצריכה הפרטית לנפש, הנחשבת למדד מובהק של השינויים ברמת החיים, עודכנה כלפי מעלה לעלייה של 2.5%, לעומת 2.1% בעדכון הקודם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים