שתף קטע נבחר

התחזה ליהודי, קיים יחסים בהסכמה והורשע באונס

השופט כתב כי אכן לא מדובר במעשה אינוס קלאסי-כוחני, אלא שיחסי המין הושגו במרמה. לדבריו, אם הנאשם לא היה מציג עצמו כרווק יהודי - הצעירה לא היתה משתפת איתו פעולה. העונש, בעסקת טיעון: 18 חודשי מאסר בפועל

התחזה לרווק יהודי, קיים יחסי מין עם צעירה - ויישלח למאסר על אונס, למרות שיחסי המין היו בהסכמה: 18 חודשי מאסר בפועל נגזרו היום (ב') על סבאר קאשור, שהורשע בבית המשפט המחוזי בירושלים בעבירות של אונס ומעשה מגונה. השופטים הסבירו כי הוא הורשע באונס, למרות שיחסי המין היו בהסכמה, רק מפני ההתחזות - שגרמה לניטרול כוח התנגדותה של הצעירה.

 

מגזר הדין עולה כי קאשור, בן 30, פגש בספטמבר 2008 את הצעירה במרכז ירושלים. הוא הציג את עצמו כרווק יהודי וכמי שמעוניין בקשר רומנטי משמעותי. השניים קיימו יחסי מין בהסכמתה. לאחר מכן הוא השאיר אותה עירומה בקומה העליונה בבניין.

 

בדיוני הטיעונים לעונש טען נציג הפרקליטות, עו"ד דני ויטמן, כי אמנם קאשור לא הפעיל כוח, אולם טען שיכולת התנגדותה למעשיו נוטרלו - באמצעות מצג השווא אודות מצבו האישי כרווק המעוניין בקשר רומנטי משמעותי. ויטמן ביקש להטיל על קאשור מאסר בפועל לתקופה משמעותית ופיצוי למתלוננת.

 

בגזר הדין כתב סגן נשיאת בית המשפט המחוזי, השופט צבי סגל, כי אכן לא מדובר במעשה אינוס קלאסי-כוחני, אלא שיחסי המין הושגו במירמה, ואלמלא סברה הצעירה כי מדובר ברווק יהודי המעוניין בקשר רומנטי משמעותי - לא היתה משתפת פעולה.

 

השופט סגל כתב בגזר הדין, כי "חובה על בית המשפט להגן על האינטרס הציבורי מפני עבריינים מתוחכמים בעלי לשון חלקלקה ומתק שפתיים, שבכוחם להוליך שולל קורבנות תמימים, במחיר הכבד מנשוא קדושת גופם ונפשם". הוא הוסיף כי בנושאים כאלו "נדרש בית המשפט לעמוד איתן לצידם של הקורבנות בפועל ובכוח להגן על שלומם. אחרת, אותם ינצלו, יתמרנו וירמו במחיר עונשי נסבל וסמלי". השופטים סגל, משה דרורי ויורם נועם הורו גם לנאשם לפצות את הצעירה ב-10,000 שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
השאיר את הצעירה עירומה. אילוסטרציה
צילום: שאול גולן
מומלצים