שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בי"ס לנהיגה ישלם למורים חוב של כ-180 אלף שקל
  חמישה מורים לנהיגה לימדו במשך ארבעה חודשים ללא שכר. לאחר שבמשך ארבע שנים שכרם לא שולם, חייב כעת בית המשפט לשלם להם

  באיחור של ארבע שנים, המורים לנהיגה יקבלו (כנראה) את הכסף: בית משפט השלום בתל-אביב חייב את יצחק בילינסון ואברהם וינגוט, בעליהם של בתי ספר לנהיגה, לשלם חוב של כ-180 אלף שקל עבור חמישה מורים לנהיגה, שעבדו עבורם בלא שכר במשך חודשים שלמים.

   

   

  כיוון שחברת ל.ה.ט.מ. שבית הספר נמצא בבעלותה נמצאת בפירוק, קבע בית המשפט כי בילינסון ישלם את הכסף ווינגוט ישלם מכספיהן של חברות אחרות שבבעלותו.

   

  ראשית הפרשה בזכייה של בילינסון ווינגוט במכרז של משרד הביטחון להכשרת חיילים לתפקידי נהגים. בילינסון זכה ב-60% מהמכרז ווינגוט זכה ב-40%. מיכאל זיסר, חיים חרמץ, מרדכי רעני, שלום אליעזר ורונן יעקב נשכרו כמורים לנהיגה בידי בית ספר לנהיגה בשם "קרן" שנמצא בבעלות בילינסון. החמישה לימדו מאות חיילים במסגרת הפרוייקט מ-2003 ועד 2006.

   

  מאז, החלו עיכובים בתשלום, וגם כאשר הועבר למורים שכר, הצ'קים שהפקידו חזרו. בסופו של דבר, עבדו ממאי עד אוגוסט 2006 בלא שכר, וב-2006 הפסיקו לעבוד.

   

  "אני לא המעסיק, נסה אצלו"

  כאשר ביקשו את שכרם, נאמר להם שהמעסיק שלהם לא היה בילינסון, אלא וינגוט, באמצעות בית הספר לנהיגה ל.ה.ט.ם. המורים תבעו, איפוא, את ל.ה.ט.ם, אך גילו שהיא נקלעה לקשיים ונמצאת בשלבי פירוק. המורים לא ויתרו, והגישו תביעה אישית נגד אברהם וינגוט. אך גם כאן לא נסתיימו תלאותיהם: במקום לתבוע את אברהם, שהיה בעל החברה, הם תבעו בטעות את בנו, אפרים וינגוט.

   

  בסופו של דבר, תבעו המורים, באמצעות עורכי הדין שלומי תורג'מן ואייל רעני ממשרד אפיק תורג'מן, גם את ל.ה.ט.ם, גם את חברת "בילינסון יצחק בע"מ" שבבעלות בילינסון וכן את כל חברות הנהיגה האחרות שבבעלות וינגוט: א.א בי"ס ארצי לתחבורה, בית הספר הארצי לנהיגה ת"א ("שמוליק") ו"אדם הבשן".

   

  תורג'מן טען בתביעתו כי "בילינסון עשה שימוש לרעה במסך ההתאגדות (הזכות להקים חברה בע"מ, ת.ג) כשניסה להתחמק מתשלום החוב תוך שימוש בחברת בילינסון בע"מ", וביקש מבית המשפט לבצע לבילינסון "הרמת מסך" - כלומר, לחייב אותו בתשלום מכיסו הפרטי ומנכסיו האישיים, למרות שהחוב נרשם על שם החברה. בית המשפט קיבל את בקשתו של תורג'מן.

   

  "המחלוקת שעמדה במרכז הסכסוך היא השאלה מי מהנתבעים אחראי לתשלום החוב לתובעים?", ציין השופט יונה אטדגי, בפסק הדין, "לאורך כל הדרך, לא נסתרה עדות המורים, לפיהם נאמר להם כי מדובר בפרוייקט משותף של וינגוט ובילינסון, וכי בילינסון התחייב בפניהם אישית לשלם את החוב".  

   

  "אשמח כשהכסף יהיה בחשבון הבנק"

  "ההרגשה היא פנטסטית, אבל השאלה היא הגבייה. אהיה שמח יותר כשהכסף יהיה בחשבון הבנק שלי", אומר רעני ל-ynet, "העובדה שלא קיבלנו את הכסף עד עכשיו מדברת בעד עצמה ומעלה את השאלה, איך ומתי נקבל את הכסף בפועל. טוב שבית המשפט אמר את דברו, ונקווה שהצדק לא רק יאמר אלא גם יעשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המורים לנהיגה טורטרו בין המעסיקים (צילום אילוסטרציה)
  צילום: נמרוד גליקמן
  מומלצים