שתף קטע נבחר

ישראל ואוקראינה חתמו על ביטול הצורך בויזה

במשך חודשים ניסתה ש"ס למנוע את חתימת ההסכם בטענה שהוא יוביל לגידול בהברחת זונות לישראל, אך בצהריים חתמו עליו ליברמן ועמיתו האוקראיני. כעת לא יזדקקו עוד אזרחי אוקראינה לאשרת כניסה כדי להיכנס לישראל - ולהפך

שר החוץ, אביגדור ליברמן, ועמיתו האוקראיני, קונסטנטין גרישנקו, חתמו בצהריים (יום ד') על הסכם בין שתי המדינות, לפיו אזרחיהן לא יצטרכו עוד להצטייד בוויזה כדי להיכנס לתחומיה של המדינה האחרת.

 

בכך הפכה אוקראינה למדינה השנייה שאיתה חותמת ישראל בשנים האחרונות על הסכם לביטול הדדי של הצורך באשרת כניסה, כשקדמה לה רוסיה.

 

ההסכם נחתם היום למרות התנגדותם הנחרצת של ש"ס והעומד בראשה, שר הפנים אלי ישי, שטענו כי ביטול הצורך באשרת כניסה, שיגדיל את מספר הבאים לישראל מאוקראינה, יגביר את תופעות הפשיעה והזנות. עם זאת, לפי נתונים שהציג באפריל המשרד לביטחון פנים, רק שתי זונות שנתפסו בישראל השנה באו מאוקראינה.

 

במעמד החתימה אמר השר ליברמן כי ההסכם הוא תוצאה של שיתוף פעולה קרוב ופורה, וכי זהו ביטוי ליחסים הטובים והיציבים בין שתי המדינות. ליברמן הוסיף כי אין זה סוד שבממשלה ניטש ויכוח קשה סביב הנושא, אך לדבריו, "התוצאות הטובות של ביטול הוויזות עם רוסיה - שהביא להכפלת מספר התיירים המגיעים מרוסיה לישראל פי כמה, והיחסים הטובים עם אוקראינה, הביאו למימוש המהלך הזה".

 

גרישנקו אמר מצדו כי ההסכם חשוב, וכי מדובר בצעד חשוב מאוד בקידום שיתוף הפעולה בין המדינות גם בתחומים

אחרים.

 

בפגישה שנערכה עוד קודם לכן בהשתתפות שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, שוחחו שלושת השרים גם על קידום דרכי פעולה להורדת מחירי הטיסות ועל קידום הקמת אזור סחר חופשי בין המדינות. מיסז'ניקוב הודיע על פתיחת סניף של משרד התיירות בקייב, כדי לקדם את התיירות לישראל. השלושה דנו גם בנושאי ביטחון אזורי ובתוכנית הגרעין של איראן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן וגרישנקו, היום. "ההסכם עם רוסיה הביא להסכם הנוכחי"
צילום: AFP
מומלצים