שתף קטע נבחר

ענת קם באה לדיון בעליון והתעמתה עם בן-גביר

הצעירה הנאשמת בריגול חמור מבקשת מבית המשפט להסיר חסיון על חומרי חקירה במשפטה. בהפסקת הדיון פנה אליה פעיל הימין הקיצוני, קם הזכירה שהוזמנה לחתונה שלו

ענת קם, המואשמת בריגול חמור, יצאה ממעצר הבית בתל-אביב והגיעה הבוקר (יום ה') באופן חריג לבית המשפט העליון. שם נדונה בקשתה להסיר חסיון על חומרי חקירה במשפטה, בעיקר על המסמך המתאר כיצד השב"כ הגיע אליה, ולהעביר אותם לידיה.

 

בהפסקת הדיון, פרץ עימות בין קם לפעיל הימין הקיצוני, איתמר בן-גביר, שהגיע לשם כדי לתמוך בחשוד ברצח פלסטינים, חיים פרלמן. בן-גביר קרא לעברה: "מרגלת. אין לך בושה למה שעשית. זה שיא השפל. אתם תוקעים סכין בגב האומה. את צריכה להתבייש. כל הטענות שלנו נגדכם יתבררו כנכונות".

 

קם השיבה: "אני לא חייבת לך דין וחשבון. יש שופטים בירושלים והם יקבעו. הייתי בחתונה שלך בשולחן של התקשורת".


קם מול בן-גביר, היום בבית המשפט. "לא חייבת לך דו"ח" (צילום: גיל יוחנן)

 

לפני כן, קם, שנראתה מרוצה מההתאווררות, מהיציאה ממעצר הבית ומהגעתה לבירה, אמרה בפתח הדיון: "הגעתי לירושלים, זה שינוי אווירה. אני מעדיפה לא לדבר על מה שאני עוברת ולא רוצה להתייחס לאורי בלאו כרגע".

 

אביה של קם, שהגיע גם הוא לתמוך בה, אמר "מה שעובר עלינו זה לא בדיוק פיקניק, החשיפה הזו לא נוחה לי". מטעם הפרקליטות הגיעה לדיון התובעת בתיק, עורכת הדין הדס פורר-גפני, שצפויה להתנגד לבקשה. הדיון עצמו נערך בדלתיים סגורות.

 

קם מואשמת בגניבת אלפי מסמכים מסווגים מלשכת אלוף פיקוד המרכז, שם שירתה כפקידה, ומסירתם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו, שביסס על כמה מהם כתבות - בהן כתבה על אישור חיסולים בניגוד להנחיות בג"ץ, שבעקבותיה נפתחה החקירה

 בפרשה. העבירות המופיעות בכתב האישום הן החזקת ידיעה סודית ומסירתה, מתוך כוונה לפגוע בבטחון המדינה - שדינן מאסר עולם.

 

בחקירתה בשב"כ הודתה קם בגניבת המסמכים ומסירתם. בחקירה טענה כי כוונתה לא הייתה לפגוע בבטחון המדינה, ולכן יצרה קשר עם עיתונאים ישראלים בלבד - מתוך הנחה שהצנזורה תמנע את פרסומו של כל פרט שעלול לסכן את המדינה או את חייליה (בפועל, אכן עברו כתבותיו של בלאו את אישור הצנזורה).

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ענת קם. לא מתייחסת לבלאו
צילום: גיל יוחנן
לבד על הספסל. קם בעליון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים