שתף קטע נבחר

אורי בלאו יחזיר את המסמכים: "הם בארץ"

עורכי דינו של עיתונאי "הארץ" נפגשו איתו בלונדון, שם מסר להם היכן נמצאים המסמכים שהעבירה לו ענת קם. הוא והעיתון עדיין מסרבים למסור גם חומרים שקיבל ממקורות אחרים

המסמכים שענת קם גנבה - יוחזרו בקרוב: בימים הקרובים ימסרו עורכי דינו של עיתונאי "הארץ", אורי בלאו, את המסמכים שהעבירה אליו ענת קם לגורמי הביטחון. עורכי הדין מיבי מוזר וטלי ליבליך, המייצגים את עיתון והעיתונאי, אמרו היום (ד') ל-ynet כי נפגשו עם בלאו בלונדון ושם קיבלו ממנו מידע היכן נמצאים המסמכים.

 

עו"ד ליבליך: "קיבלנו מאורי את המידע ואני מבקשת להבהיר כי המסמכים בארץ והוא לא לקח אותם לשום מקום. הגיע הזמן להפסיק את השמועה הזאת. בימים הקרובים אנחנו נמסור אותם לרשויות הביטחון".

 

היא ציינה עוד כי דרישת רשויות הביטחון לקבל את כל החומר המצוי אצל בלאו אינה דרישה חדשה, אולם העיתונאי והעיתון בו הוא עובד מסרבים לכך, והחומר היחיד שבלאו מתכוון למסור לרשויות הביטחון הוא החומר שאותו העבירה לו ענת קם - וכל

 זאת בעקבות הוויתור על החיסיון עליו חתמה קם. עוד אמרה עו"ד ליבליך כי אין כל הסכם מעבר לכך בין בלאו לרשויות הביטחון.

 

על פי כתב האישום שהוגש נגד קם - בלאו הוא העיתונאי שקיבל ממנה אסופת מסמכים גדולה, חלקם הגדול בסיווג סודי ביותר, שגנבה בעת שירותה הצבאי בלשכת אלוף פיקוד המרכז. בלאו, כתב "הארץ", שוהה בחודשים האחרונים בחו"ל, תוך ניהול משא ומתן עם השב"כ והפרקליטות באשר למסירת חומרים נוספים שיש בידיו. בשב"כ האשימו כי בלאו הגיע לסיכום עמם ואף מסר את מחשבו האישי להשמדה, אך לא העביר את כל המסמכים שקיבל מקם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי בלאו. חוזר לארץ?
ענת קם
מומלצים