שתף קטע נבחר

הורי סיטבון שוחררו: "נבדק אם ידעו על המעשים"

גורם במערכת אכיפת החוק אמר ל-ynet כי עיכוב הוריו של החשוד בנתב"ג נועד לבדוק אם ידעו על הפריצה לבסיס וגניבת הנשק שהועבר לחיים פרלמן. המשפחה: הם רוצים להפעיל לחץ

הפעלת לחץ או ניסיון להשיג מידע? "מעצרם של בני הזוג סיטבון נועד לבדוק האם הם ידעו על מעשי בנם, העצור זה כמה ימים בפרשת המחבל היהודי", כך אמר הלילה (יום ו') ל-ynet גורם במערכת אכיפת החוק המעורה בפרטי החקירה. סיטבון חשוד שפרץ לבסיס צה"ל וגנב נשק שאותו סיפק ל"מחבל היהודי", חיים פרלמן.

 

עוד נמסר, כי ההורים - המתגוררים בצרפת ובאו לביקור בישראל - שוחררו עוד הלילה, בתום חקירה בת שעתיים. היום בצהריים אמור בנם, דוד סיטבון, לפגוש את פרקליטו עו"ד אריאל עטרי ויש הטוענים, כי מעצר בני הזוג סיטבון נועד כדי להפעיל לחץ על סיטבון עצמו לשתף פעולה בחקירה.

 

פרשת "המחבל היהודי" - כל הדיווחים ב-ynet:

 

ההורים, אהרון ורבקה סיטבון, מתגוררים בצרפת ובאו אמש לחופשה בישראל. הם עוכבו לחקירה בביקורת הדרכונים בנתב"ג. במקביל, נעצר גם בנם מיכאל, בזמן ששהה בבית חמותו במבשרת ציון. רחל, אשתו של דוד סיטבון, אמרה ל-ynet: "זה משהו שלא ייאמן, ממש טירוף הדעת".

 

היא הוסיפה, כי "מדובר באנשים רגישים, בני קרוב לשבעים, שנעצרו רק כדי להפעיל לחץ על בעלי. הם (המשטרה והשב"כ) הפסידו בבית המשפט ונשארו להם רק כמה שעות שהוא במעצר, והם רוצים לנצל אותן עד הרגע האחרון כדי להפליל אותו. זה מראה שאין להם שום ראיות, הכל עלילת שווא".

 

עורך הדין אורי קינן, אשר מייצג את הוריו של סיטבון,

טען גם הוא כי חקירת ההורים נועדה להפעיל לחץ בלתי לגיטימי על סיטבון עצמו, אשר אמור להיפגש מחר לראשונה עם סנגורו, בעקבות פסיקת בית המשפט העליון.

 

חיים פרלמן נעצר לפני כשבוע על-ידי השב"כ והיחידה המרכזית במשטרת ירושלים, בחשד שבשנות בתשעים רצח ערבים בפרשת "הדוקר הסדרתי". הוא חשוד גם בגרימת מוות ובהחזקת נשק. פרלמן טען בראיון כי השב"כ תפר לו תיק. "הם ארגנו את כל העבודה הזו, ביימו ממש כמו ב'טרומן'. עולם שלם של עבודה, ואנשים שמסתובבים ובאים, עובדים וחוזרים, והכל מבוים. ממש מנסים להלביש עליי משהו, זה מה שאני חושב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוד סיטבון. ייפגש עם עורך דין
צילום: מאיר הלטובסקי,שטורעם
מומלצים