שתף קטע נבחר

אֵם הקורבן של אפרתי: לא נורמטיבי, תוקף ואלים

אמה של המתלוננת בפרשת מאבטח הרמטכ"ל לשעבר העבירה תגובה בכתב להתנצלותו הפומבית לפני בתה בבית המשפט, בשלב הטיעונים לעונשו. היא מחתה על הסדר הטיעון שסוכם עמו וטענה: "ניסיון לאונס הוא כמעשה אונס"

שעות לאחר שבמהלך הטיעונים לעונשו בבית המשפט ביקש סליחה מהנפגעת והתחנן להקל בעונשו, הגיבה אחר-הצהריים (יום א') אמה של המתלוננת נגד ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, ודחתה את הדברים.

 

האם העבירה את תגובתה במכתב דרך מרכז "נגה" לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו, המייצג את בתה בפרשה. "אף אחד לא מוכן לקבל טלפון ב-05:00 בבוקר ולשמוע זעקת שבר של בתו, בתנו. אף אחד לא יכול להיות מוכן לבכי קורע לב ובו זעקות: 'אבא, אבא'. הקול, הכל מיטלטל ומשתק. הפחד לדמיין את המפגש עם האלימות, הברוטאליות, עם הלא נודע המוחק באחת ילדה דעתנית, בחורה עצמאית מלאת חיים לאחר טיול ארוך במזרח שיוצאת ללילה שגרתי בתל-אביב - וחוזרת כשנפשה חבולה", לשון המכתב.

 

האם לא חסכה את ביקורתה מהסדר הטיעון שנחתם עם אפרתי, שבמסגרתו נמחק סעיף האונס בעבירות שבהן הודה והורשע. "ניסיון לאונס הוא כמעשה אונס", קבעה האם. "מול הרצון והמשאלה לחזור לבריאות נפשית לשקט ולשגרה, עמדו הנחישות והרצון שלה להשמיע את סיפורה בבית המשפט, מתוך אמונה שפגיעה קשה כל כך מחייבת ענישה חמורה. ההחלטה על עסקת הטיעון הייתה קשה לבחירה עבורה, אך החשש מפני משפט ארוך ועינוי דין הכריעו את הכף".

 

האשמות קשות הטיחה אמה של המתלוננת גם במערכת המשפט,

וכתבה כי "צר לי שדווקא במקרה מובהק כל כך, עתיר ראיות, שבו מוכנה המתלוננת להגיד את דבריה בקול רם וזוכה למשפחה תומכת, דווקא כאן בחרו להציע עסקת טיעון, הצעה שמעלה את השאלה מי באמת יכול לחצות את הגשר העצום למשפט ומהם התנאים לכך".

 

אמה של המתלוננת מחתה גם על ניסיונות צוות ההגנה במשפט להציג את אפרתי כאדם מן היישוב שמעד באופן חד-פעמי. "בימים האחרונים חוזרת האמירה כמה התוקף הוא 'בחור נורמטיבי'. אני כועסת ומתקוממת על עצם המשפט!", כתב האם. "נורמטיבי? זהו בחור שהוכיח שהסיוט של תוקף אלמוני ואלים בלב העיר הגדולה, אינו רק סיוט - כי אם מציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז אפרתי. סליחה? תודה, אבל לא תודה
צילום: ירון ברנר
מומלצים