שתף קטע נבחר

יום הדין של ארז אפרתי: כמה שנים יבלה בכלא?

הבוקר ב-10:00 יגזור ביהמ"ש את עונשו של מאבטח הרמטכ"ל שהורשע בהסדר טיעון בניסיון למעשה סדום. התביעה דרשה לפחות עשר שנים, ההגנה ביקשה "לקחת בחשבון את הנסיבות"

מה המחיר של ניסיון אונס, כשמדובר במאבטח של הרמטכ"ל? הדבר יתברר הבוקר (יום ה') בשעה 10:00, אז יגזור בית המשפט המחוזי בתל אביב את דינו של ארז אפרתי בן ה-30, שהודה והורשע בהסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה בת 22, בתום מסיבת הרווקים שלו.

 

האירוע המדובר התרחש בנובמבר 2009, אז יצא אפרתי ממסיבת הרווקים שלו כשהוא שתוי, ותפס את המתלוננת - שנכנסה למכוניתה סמוך לנמל תל אביב.

הוא הוציא אותה מהמכונית, גרר אותה לשיחים ושם היכה אותה, קרע את בגדיה וניסה לבצע בה מעשה סדום.

 

בתחילה הכחיש אפרתי שתקף את הצעירה, וטען כי רק רצה להטיל את מימיו. מאוחר יותר, במהלך המשפט, טען כי אינו אחראי לתקיפה משום שהורעל באלכוהול מזויף - אולם זנח בהמשך גם טענה זו, ובסופו של דבר הודה בביצוע המעשה, במסגרת הסדר טיעון. בעקבות זאת שונה סעיף האישום, מאונס בנסיבות מחמירות לניסיון למעשה סדום.

 

לפני כחודש וחצי הוא הודה והורשע - וביום ראשון האחרון, בשלב הטיעונים לעונש, דיבר אפרתי לראשונה מאז נעצר - והביע חרטה על מעשיו. "מעולם לא העליתי על דעתי שאעמוד על דוכן הנאשמים", אמר לשופטים. "אני מחפש מילים פשוטות מהלב כדי להעביר לבית המשפט ולבחורה המסכנה את שבליבי, תחושת חמלה וחרטה עמוקה, לצד הלם וצער שמציפים אותי".

 

הסנגורית: זו עבירה חד פעמית

התובעת במשפט, עו"ד רות ארז מפרקליטות מחוז תל-אביב, ביקשה מהשופטים לגזור על אפרתי לפחות עשר שנות מאסר. מנגד, סנגוריו, עו"ד קרן נהרי ועו"ד ובני נהרי, ביקשו מבית המשפט להקל עמו, וטענו כי מדובר באדם שביצע עבירה חד פעמית לאחר ששתה כמות אלכוהול שאינו מורגל אליה. "אני מקווה שבית המשפט יתחשב בבואו לגזור את הדין בכל מכלול הנסיבות, וייקח בחשבון את נסיבות ביצוע העבירה ואת הנסיבות האישיות של ארז", אמרה עו"ד נהרי.


הארוסה ורד אלי בבית המשפט. נשארת איתו (צילום: ירון ברנר)

 

בבית המשפט העידה השבוע גם ארוסתו של אפרתי, ורד אלי, עמה היה אמור להתחתן ימים ספורים אחרי המקרה. היא סיפרה על המשבר הקשה שהיא חווה מאז, והודיעה כי קיבלה החלטה להישאר עמו ולתמוך בו.

 

אם המתלוננת: "הוא נורמטיבי?!"

לאחר שלב הטיעונים לעונש, פורסם מכתב שכתבה אמה של המתלוננת, בתגובה להתנצלותו. במכתב, שהועבר על ידי מרכז נגה לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו, המייצג את בתה, כתבה על הטלטלה הקשה בחייה של המשפחה, ומתחה ביקורת על הסדר הטיעון: "צר לי שדווקא במקרה מובהק כל כך, עתיר ראיות, שבו מוכנה המתלוננת להגיב בדבריה בקול רם וזוכה למשפחה תומכת - דווקא כאן בחרו להציע עסקת טיעון".

 

עוד כתבה כי היא כועסת על הצגתו של אפרתי כבחור נורמטיבי, ועל כך כתבה: "נורמטיבי?! זהו בחור שהוכיח שהסיוט של תוקף אלמוני ואלים בלב העיר הגדולה אינו רק סיוט - כי אם מציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתים לגזר הדין. ארז אפרתי
צילום: ירון ברנר
מומלצים