שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
    זירת הקניות
    ארונופסקי וקופולה מועמדים ל"אריה הזהב"
    "Black Swan" של דארן ארונופסקי, בכיכובן של וינונה ריידר ונטלי פורטמן וסרטה של סופיה קופולה "Somewhere" יתמודדו לצד 21 סרטים נוספים על הפרס היוקרתי

    פורסמה רשימת הסרטים שיוקרנו בפסטיבל ונציה 2010. בסך הכל, יועלו 79 סרטים חדשים בהקרנות בכורה בפסטיבל, שייערך בין 1 ל-11 בספטמבר. 23 סרטים יתמודדו השנה על פרס "אריה הזהב", שיוענק השנה בפעם ה-67.

     

    בין הבכורות שיוצגו: "Black Swan" של דארן ארונופסקי, בכיכובן של וינונה ריידר ונטלי פורטמן, "Somewhere" של סופיה קופולה, בכיכובם של סטיבן דורף, אל פאנינג ומישל מוינהן וגרסה קולנועית לרומן "Barney's Vision" ("גרסתו של בארני" מאת מרדכי ריצ'לר, 1977) בכיכובו של פול ג'ימאטי. 

     

    יו"ר חבר השופטים של ועדת הפרס בפסטיבל יהיה קוונטין טרנטינו. נתון מעניין במיוחד השנה הוא שגילם הממוצע של הבמאים המועמדים לזכייה בפרס נמוך מתמיד, ועומד על 47.

     

    ארבעה סרטים איטלקיים יוקרנו השנה בפסטיבל, ובנוסף כאלה שהגיעו מיפן, סין, רוסיה, יוון וצ'ילה. סרטים ישראלים לא יוקרנו שם והנוכחות הישראלית היחידה, על פי רשימת הסרטים, היא ב-"Miral", סרטו של ג'וליאן שנאבל, בכיכובה של פרידה פינטו, שצולם בארץ.

     

    רשימת הסרטים המלאה של התחרות

    • "Black Swan" - ארצות הברית (דארן ארונופסקי, ארה"ב)
    • "La Pecora Nera" - איטליה (אסקניו סלסטיני, איטליה)
    • "Somewhere" - ארצות הברית (סופיה קופולה)
    • "Happy Few" - צרפת (אנטוני קורדייר)
    • "The Solitude of Prime Numbers" - איטליה, צרפת (סבריו קוסטנזו)
    • "Silent Souls" - רוסיה (אלקסיי פדורצ'נקו)
    • "Promises Written in Water" - ארצות הברית (וינסנט גאלו)
    • "Road To Nowhere" - ארצות הברית (מונטה הלמן)
    • "Balada Triste de Trompeta" - צרפת, ספרד (א. דה לה איגלסיה)
    • "Venus Noir" - צרפת (עבדאללטיף קצ'יצ'ה)
    • "Post Mortem" - צ'ילה, מכסיקו, גרמניה (פבלו לארין)
    • "Barney's Version" - קנדה, איטליה (ריצ'רד ג'יי לואיס)
    • "We Believed" - איטליה, צרפת (מריו מרטון)
    • "La Passione" - איטליה (קרלו מצקוראטי)
    • "13 Assassins" - יפן, בריטניה (טאקאשי מיאקי)
    • "Potiche" - צרפת (פרנסואה אוזון)
    • "Meek's Cutoff" - ארצות הברית (קלי ריכרדט)
    • "Miral" - ארצות הברית, צרפת, איטליה, ישראל (ג'וליאן שנאבל)
    • "Norwegian Wood" - יפן (טראן אנה האנג)
    • "Attenberg" - יוון (אתינה רייצ'ל טסאנגארי)
    • "Detective Dee & Mystery of Phantom Flame" - סין (טסוי הארק)
    • "Three" - גרמניה (טום טיקוור)

     

    את רשימת הסרטים המלאה, כולל הסרטים שלא יתמודדו בתחרות, ניתן למצוא באתר הפסטיבל.

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    7 לילות
    מומלצים