שתף קטע נבחר

צילום: אלי אלגרט

נושי פנאן מעלים הילוך באיתור נכסיו

ל-ynet נודע כי שאראס, וויצ'יץ', צ'ורצ'יץ בלאט ואביו של גיא גודס הוכיחו שפנאן הוא בעל חוב עבורם. הם אמורים לשלם מכספם כדי לאפשר חקירה פרטית שתוביל אל שותפיו העסקיים של פנאן בתחום הנדל"ן במקאו, ולאתר חשבון בנק בהונג קונג

קרוב לעשרה חודשים חלפו מאז שם מוני פנאן קץ לחייו כשהתאבד בתלייה, בביתו ברמת אביב. בשבועות הראשונים שלאחר מותו עסקה התקשורת בהרחבה בפרשה שהסעירה את כל המדינה, ובחשיפת ynet על בנק ההשקעות שניהל פנאן.

 

רשות המסים פתחה בחקירה וזימנה עשרות שחקנים ומאמנים לתת עדות בנושא. מפרשה זו החלה חקירת משנה של העלמות מס מצד שופטי כדורסל במפעלים האירופים.

 

בחודשים האחרונים נעלמה הפרשה כליל מסדר היום הציבורי והתקשורתי, אולם מתחת לפני השטח ממשיכים אלה שאיבדו את כספם, לחפש בנחישות אחר דרך כלשהי להשיב חלק מהחוב האבוד.


מוני פנאן, ביחד עם דייויד בלאט. ממשיכים לפעול (צילום: טל שחר)

 

הוכיחו שיש חוב

לאחרונה, הגישו חמישה נושים מסמכים, אשר הוכיחו כי פנאן ז"ל הוא בעל חוב עבורם. בין היתר ניתן למצוא ברשימה שמות גדולים ומעניינים, כמו: ניקולה וויצ'יץ', שרונאס יאסקיבצ'יוס, ראדיסאב צ'ורצ'יץ', מאמן מכבי ת"א הנוכחי דייויד בלאט ואביו של עוזר מאמן מכבי ת"א הנוכחי, גיא גודס. וויצ'יץ', אגב, הגיע בסוף השבוע האחרון לחופשה בישראל.

 

הגברת החקירה הפרטית במזרח הרחוק

עו"ד משה זינגל, שממשיך לנהל את עזבונו של פנאן, מתכוון לכנס בקרוב ישיבה של כל אותם בעלי חוב מוכח. זאת על מנת לאסוף מהם כסף, שישמש לשכירת שירותי משרד חקירות פרטי, בהונג קונג ובמקאו, אי הקזינו והבילויים.


ניקולה וויצ'יץ', ביחד עם בנו של פנאן בלוויה (צילום: אלי אלגרט)

 

ל-ynet נודע, כי עיקר החיפושים נעשים כעת בבנק בהונג קונג, שבו על פי הממצאים, ניהל פנאן את אחד מחשבונותיו. במקאו, סבור זינגל, השקיע פנאן בנדל"ן, ואת זאת הוא עשה, על פי החשד, במיליונים שהשקיעו אצלו כל הנושים. החוקרים הפרטיים אמורים להפוך כל אבן על מנת להגיע לחשבון הבנק, ולברר את כל הפרטים אודותיו. בנוסף, הם ינסו לחקור ולהגיע לשותפים העסקיים שהיו לפנאן ברכישת הנדל"ן במקאו.

 

בשיחה עם ynet אמר זינגל: "זה ששמרנו על שקט לאחרונה, לא אומר שהפסקנו לפעול. אנשים הוכיחו כי מוני ז"ל חייב להם כספים וכעת אנחנו מנסים להגיע אל שותפיו, שייתכן שיש להם מסמכים שיוכיחו כנראה איזה שטחים היו בבעלותו של פנאן, אותם יש למכור כדי להחזיר למשקיעים את כספם. אני מתכוון לכנס את כל בעלי החוב, או עורכי דינם של אלה שלא נמצאים בארץ, ואני מקווה שנצליח בתקופה הקרובה למצוא את המטמון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד משה זינגל
צילום: תומריקו
מומלצים