שתף קטע נבחר

"נישואי צ'לסי ומרק – שואה רוחנית"

הבטאון הליטאי "יתד נאמן" בחר להקדיש את מאמר המערכת ל"חתונת השנה" האמריקנית. העילה: מתקפה על יהדות ארה"ב - "חשה חלק מהאומה האמריקנית ואפילו המפריד הדתי אינו קיים" ועל רה"מ שטירפד "תוך התרפסות" את חוק הגיור

התקשורת החרדית, מתברר, הגיעה גם היא לעונת המלפפונים. רק כך ניתן להסביר את הבחירה המפתיעה והחריגה במיוחד של "יתד נאמן" הליטאי להקדיש את מאמר המערכת שלו דווקא לנושא רכילותי שזכה להתעלמות מוחלטת מכל מתחריו במגזר - "חתונת השנה" האמריקנית של צ'לסי קלינטון ומרק מזווינסקי. 

 

נראה כי המטרה – הצבת מראה בפני היהדות הרפורמית המתבוללת בארה"ב, ובמיוחד על רקע כניעתו של ראש הממשלה נתניהו בפניהם בנושא חוק הגיור – קידשה במקרה זה אמצעי נדיר במיוחד: פרסום מאמר מרכזי בחתימת "יתד נאמן" עצמו, בנושא שהוא בגדר טאבו בתקשורת החרדית. כך הכריעה גם הוועדה הרוחנית של העיתון, זו שבימים כתיקונם עלולה לפסול מודעת לוח שבה מופיע מספר טלפון שאינו "כשר".  

 

וכך נכתב במאמר: "היינו אמורים לא להתייחס כלל לאירוע המשפחתי הפרטי, לולי פרט אחד קטן בכל הסיפור: החתן של משפחת קלינטון הוא יהודי. לקלינטון לא הפריע כמובן פרט 'שולי' זה. לדידו, אין הבדל בין יהודי לנוצרי. הבעיה היא שגם למחותנים החדשים שלו הפרט הזה לא הפריע. אדרבה, הם נראו די מאושרים שבנם היקר הפך להיות חתנו של נשיא ארה"ב לשעבר".  

 

"הבעיה היותר גדולה היא שגם לרוב יהודי ארה"ב לא הפריע הדבר", מוסיף הכותב לאבחן, "נהפוך הוא, רבים מהם חשים עצמם חלק מהאומה האמריקנית, כאשר אפילו המפריד הדתי כבר אינו קיים". עוד טען כי החתן, כמו בני משפחתו, שייך למחנה הרפורמי – "זה שרואה בהכחדת העם היהודי תוך עקירת צביונו ומורשתו ומחיקת זהותו הייחודית, את חזונו המרכזי".  

 

על פי "יתד נאמן", בני משפחת מזווינסקי עודדו נישואין אלו, ביודעם כי הדבר מנתק עוד יהודי מעמו. "פעולה זו, דווקא בשל פרסומה הרב, תורמת למגמה הרפורמית", נכתב, "היא מצטרפת למיליונים הרבים שנכחדו מהעם היהודי דרך השואה הרוחנית שממיטה אותה חבורת ליצנים המתעטפים במסווה של 'יהודים'".

  

כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שטירפד את חוק הגיור במתכונתו הנוכחית, נטען: "אותה חבורה מתועבת (הרפורמים, ק.נ.), שאינה מצליחה לתקוע יתד של ממש במדינת ישראל, מבקשת לשמור לעצמה את הזכות להמשיך ולבולל עוד נוכרים בתוככי העם היהודי, במיוחד במדינת היהודים... במקום להיאבק מול כנופיה מסוכנת זו, נכנעים ומתרפסים לפניה בכירי מדינת ישראל".  

 

המאמר נחתם בציטוט מתוך איגרת שכתב הרב שך לתלמידיו בגנות הרפורמים ואחד ממנהיגיהם – "איזה ד"ר המכונה רב" – וכך נכתב בה: "אילו זכינו, היו צריכים להיות מרוחקים מכלל ישראל אנשים האלו, שלא חונכו על דעת תורה והמסורה אלא על הדמוקרטיה, בלי שום תערובת דעת תורה, כי לא ידעו את זה. ואף שרואים את פשיטת הרגל מהאידיאלים שלהם, אבל אפילו על פתחו של גיהנום אינם חוזרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צ'לסי קלינטון. ב"יתד נאמן"
צילום: AP
מומלצים