שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ריאליטי צ'ק

  הדר טורוביץ' לא מופתעת לגלות שהגמר של "הישרדות" מתוסרט, אבל עדיין לא מוכנה לכבות את הלפיד

  אחת השאלות שלא עובר יום בלי שתיזרק לכיווני היא: תגידי, ה"TLV" הזה, זה מבוים? ובכן התשובה היא כן, ולא. כלומר, בערך. ואתם יודעים מה? זה לא באמת רלוונטי. כי ריאליטי היא הכל, חוץ מתוכנית המשקפת את המציאות. ובואו נודה על האמת, אתם כבר יודעים את זה. וגם אם במקרה לא ידעתם, הרי שמה שקרה השבוע לאנשי הפקת "הישרדות" סגר עבורכם את הפינה.

   

  כן, הליין־אפ (התסריט) לערב הגמר דלף באמצעות בלוגר נועז, והפעם, בניגוד לפעמים קודמות, גם עשה את דרכו אל התקשורת הממוסדת יותר. בין הפרטים שנחשפו יכולתם למצוא את שמות הפיינליסטים שיגיעו לרגע הגדול, כמו גם חלקים נרחבים ממה שמשתתפי האירוע אמורים להגיד - וכמובן, איך חבריהם אמורים להגיב.

   

  ספונטניות? אותנטיות? חשיבה עצמאית? סליחה, אנחנו לא במפגש של אקטיביסטים אנרכיסטים, אלא בתוכנית פריים טיים שעלתה למפיקיה הרבה מאוד כסף. המציאות, אתם יודעים, פשוט עולה הרבה יותר.

   


  "מי זו נטע זר?" בכל זאת יש רגעי אותנטיות (צילום: אוהד רומנו)

   

  כדי לייצר תוכנית שבה התרחשויות מעניינות, קווי עלילה ודמויות עגולות יתפתחו מעצמן, יש לאגור אינספור שעות חומר גלם מצולם, ואיך לומר, אין לתעשיית הטלוויזיה מספיק כסף ובעיקר רצון לבזבז, בלי לדעת בוודאות מה הם יקבלו בתמורה. קשה להאשים אותם. אתם הרי לא באמת מופתעים, כבר בגמר הקודם התלוננו כולנו, ובצדק, שהמשתתפים דקלמו את שורותיהם תוך הפגנת כישורי משחק של אפרסק.

   

   

  אנחנו האחרונים לבוא בטענות כלפי ה"גילוי" בדבר היותו של ריאליטי ז'אנר מתוסרט ומתוזמר היטב. אבל, וזה אבל גדול, חשוב לזכור שנקודות השיא האמיתיות של תוכניות הריאליטי מגיעות דווקא מאותם רגעים נדירים של אמת, אלה שיד תסריטאי מיומן לעולם לא היתה משגת. הרגע המשעשע ביותר ב"TLV", לצורך המחשה, היא הסצנה בה המתמחה שלנו, טל נוי, מנסה להבין מי זו לעזאזל אותה "נטע זר" שהסטייליסט גל אפל משווה אותה אליה. אף אחד לא יכול היה לכתוב טוב יותר את הבורות של הדור הזה, שאי אפשר שלא לגעות מולה בצחוק.

   

  אז זה בסדר שכבר התחלתם לעבוד על הגמר מבעוד מועד, וזה בסדר שאתם מובילים את המשתתפים בלשון ובוחרים להותיר מכל מה שאמרו רק את אותו משפט שמשרת אתכם ושאותו שתלתם בפיהם. אבל רבאק, תשאירו משהו ליד המקרה, תנו לנו משהו אמיתי ליהנות ממנו.

   

  אנשי ריאליטי מוכשרים - כן, יורם זק, עורך "האח הגדול", אנחנו מדברים עליך - יודעים שעבודת ליהוק מדויקת תוך יצירת תסריטים מתוכננים בהתאם, היא הדרך הכי נכונה ליצור ריאליטי שהוא גם דרמה מרגשת, גם קומדיה חמימה וגם התפוצצות של רגעים שאף אחד לא האמין שיתרחשו. אז אם אתם כבר כותבים למתמודדים שלכם נאומי סיכום, לפחות תשקיעו בתסריטאי שיגרום לזה להישמע אמין, אינטליגנטי ומשעשע, ותנו להם אפילו לדפוק איזה אלתור - אתם לא מאמינים איך זה עשוי להיגמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוסרטים מידי. הישרדות
  צילום: גיא קרן
  לאתר ההטבות
  מומלצים