שתף קטע נבחר

בצל סערת גלנט: ברק יראיין את המועמד בני גנץ

שר הביטחון ממשיך את סבב הראיונות לפני מינוי הרמטכ"ל הבא, וייפגש מחר עם האלוף בני גנץ. זאת, על רקע הסערה הצבאית והפוליטית בשל "מסמך האסטרטגיה" של יואב גלנט. אייל ארד הבטיח כי יגיש מחר תלונה במשטרה על זיוף הנייר

שר הביטחון מנסה לשדר "עסקים כרגיל", בצל פרשת "המסמך האסטרטגי". השר אהוד ברק, יראיין מחר (יום א') את סגן הרמטכ"ל, האלוף בני גנץ, במסגרת סבב השיחות שהוא עורך עם חמשת המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל.

  

ברק ממשיך את סבב הראיונות בצל הסערה שפרצה עם חשיפתו בסוף השבוע של "מסמך האסטרטגיה" למינוי האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל. בימים האחרונים נחשבו האלופים גלנט וגנץ כמובילים במרוץ ללשכת הרמטכ"ל.

 

הסערה החלה אמש, עם הפרסום בחדשות ערוץ 2, שם הוצג מסמך הנושא לוגו של משרד הייעוץ של אייל ארד, "ארד תקשורת", ובו לכאורה הצעה לקמפיין למען מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל, תוך "בניית תדמית שלילית" לאלוף גנץ, ולרמטכ"ל המכהן, גבי אשכנזי.

 

עוד מחר, כך הבטיח אייל ארד, תוגש תלונה למשטרה על זיוף המסמך ושרבוב שמו של המשרד לייעוץ אסטרטגי לתהליך מינוי הרמטכ"ל. ארד אמר ל-ynet כי הוא ושותפו ליאור חורב יהיו מוכנים להיבדק ראשונים בפוליגרף, בנוגע למסמך. לדבריו, בבדיקה ראשונית שערכו ב"ארד תקשורת" כדי לברר אם המסמך נכתב במשרדם - לא נמצאה עדויות שכך אכן היה.

 

עוד התפתחות שחלה בפרשה היא פנייתו ליועץ המשפטי לממשלה של ח"כ

נחמן שי (קדימה), חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. זה מבקש מיהודה וינשטיין כי יורה למשטרה לחקור את הפרשה. בנוסף כתב ח"כ שי כי "בשלב זה לא ראוי שתיפול הכרעה לגבי זהות הרמטכ"ל הבא".

  

בפנייתו ליועמ"ש כותב ח"כ שי, דובר צה"ל לשעבר ותת-אלוף במילואים, כי "בגלל רגישותו וחשיבותו של הנושא, מן הראוי שהמשטרה תבדוק את אמיתותו של המסמך, כדי לגלות את העובדות שמאחוריו ולהציגן בפומבי".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן הרמטכ"ל גנץ. בצל הסערה
צילום: ירון ברנר
השר ברק. עסקים כרגיל?
צילום: גיל יוחנן
האלוף גלנט. היה מסמך, או זיוף?
צילום: AFP
מומלצים