שתף קטע נבחר

"מסמך גלנט": היועץ אייל ארד התלונן במשטרה

האיש שלוגו משרדו מתנוסס מעל ה"מסמך האסטרטגי" לקידום אלוף פיקוד דרום לכס הרמטכ"ל, התייצב במשטרה בתל-אביב והגיש תלונה על זיוף. "זו חקירה רגישה", אמרו גורמים במשטרה, לפני שיוכרע איזו יחידה תטפל בה

השערורייה שמסעירה את צמרת צה"ל והדרג המדיני מגיעה לפתחה של משטרת ישראל. היועץ האסטרטגי והפרסומאי אייל ארד הגיע הבוקר (יום א') בגפו למשטרת מרחב ירקון בצפון תל-אביב, והגיש תלונה על זיוף. לטענתו, המסמך עם לוגו משרדו שמציג תוכנית שלמה לצורך קידומו של אלוף יואב גלנט לכהונת הרמטכ"ל - מפוברק כולו.

 

סערת גלנט - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

"הגשתי תלונה על זיוף מסמך שפורסם בערוץ 2, ונושא את הלוגו של החברה שלי", אמר ארד בצאתו. "אני מאמין ומצפה שמהשטרה תבצע חקירה מהירה ותמצא את הזייפן. כל מה שהיה לי להגיד אמרתי למשטרה".

 

ממשטרת תל-אביב התלונה תועבר למטה הארצי בירושלים. בישיבה שצפויה להיערך באגף החקירות והמודיעין, בראשות ניצב יואב סגלוביץ', יוחלט על איזו יחידה תוטל החקירה. "בכל זאת מדובר בחקירה רגישה, בעלת חשיבות ציבורית", אמרו גורמים במשטרה.

 

הסערה החלה עם הפרסום ביום שישי בחדשות ערוץ 2, שם הוצג המסמך ובו לכאורה הצעה לקמפיין למען גלנט במירוץ המתלהט לרמטכ"לות,

 תוך "בניית תדמית שלילית" לאלוף בני גנץ, ולרמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי.

 

לפי חבריו שדיברו איתו, גלנט עצמו ממתין לשעת כושר להתייחס לכך פומבית ומשדר לפי שעה, "עסקים כרגיל" ובעיקר ביטחון עצמי רב שהצדק ייצא לאור. "זה עוול ממדרגה ראשונה וצריך להיות מטופל בפן הפלילי", אמר להם.


מי כתב את המסמך? במשטרה יחקרו (צילום: ירון ברנר)

  

בצה"ל ובמערכת הפוליטית נשמעו ביממה האחרונה קריאות רבות נוספות לחקור את הפרשה. להבדיל מאירוע צבאי, כאן מי שעשוי להיכנס לתמונה הוא הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב) או השב"כ.

 מי שבסמכותם להורות על חקירה שכזו הם שר הביטחון או ראש הממשלה.

 

העובדה כי השר ברק ממשיך את סבב המינויים כסדרו וייפגש בבוקר עם סגן הרמטכ"ל, האלוף גנץ, מעידה ככל הנראה כי אין בכוונתו בשלב הזה להורות על חקירה מעין זו. עוד אתמול נעשתה פנייה ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק את העניין, שצפוי להמשיך ולהסעיר את הצמרת בתקופה הקרובה.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אייל ארד, הבוקר
צילום: ירון ברנר
צילום: אבי רוקח
גלנט. "עוול ממדרגה ראשונה"
צילום: אבי רוקח
מומלצים