שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   כרטיס האשראי: מי מבזבז יותר, גבר או אשה?

   נשים משתמשות בכרטיסי אשראי לרכישת מוצרים ושירותים יקרים יותר, אולם גברים מוציאים יותר כסף - כך עולה מסקר שבחן את הרגלי הצריכה של ישראלים בכרטיס האשראי. בנוסף, גברים משתמשים יותר ברכישות באינטרנט ונשים מעדיפות שימוש בתשלומים

   41% מהגברים ו-33% מהנשים בישראל משתמשים בכרטיס האשראי שלהם לפחות 5 פעמים בשבוע, כך עולה מנתוני סקר מסטרקארד, שבחן את הרגלי הצריכה של הישראלים בכרטיסי האשראי.

    

    

   על פי הנתונים, גברים משתמשים בכרטיס יותר, בתחנות דלק (61% לעומת 48% מהנשים) ובחנויות אלקטרוניקה (21% לעומת 11% מהנשים). מצד שני, כמחצית מהנשים משתמשות בכרטיסי האשראי שלהן לתשלום בחנויות ביגוד והלבשה (47% לעומת 30% מהגברים).

    

   נשים גם משתמשות בכרטיס יותר לתשלום שירותי בריאות ורפואה (25% לעומת 7% מהגברים), ושירותי חינוך ולימודים (9% לעומת 3% מהגברים).

    

   מי מבזבז יותר בכרטיס?

   הסקר מצביע על כך שנשים משתמשות בכרטיסיהן יותר לרכישת מוצרים ושירותים יקרים, אולם גברים מוציאים יותר כסף בחשבון הכללי.

    

   כאשר נשאלו הנסקרים לגבי הרגלי הרכישות שלהם, 62% מהנשים ציינו כי הן משתמשות בכרטיס האשראי לרכישת פריטים יקרים, לעומת 51% בלבד מקרב הגברים. 

    

   עם זאת, כאשר נשאלו לגבי ההוצאה החודשית הכוללת שלהם בכרטיסי אשראי, 33% מהגברים אמרו כי היא מסתכמת ב-5,000 שקל או יותר, לעומת 26% מהנשים. כמו כן, 8% מהגברים ציינו כי הם מוציאים באמצעות הכרטיס סכום חודשי של 10,000 שקל, לעומת 2% מהנשים.

    

   תוצאות הסקר הראו עוד כי, לעומת נשים, גברים משתמשים יותר בכרטיסי האשראי שלהם באינטרנט. 53% מהם אמרו כי הם משתמשים בכרטיסיהם לתשלום באתרי מסחר אלקטרוני, לעומת 36% מהנשים. למעשה, 45% מהגברים אף ציינו כי הם סבורים שאחד היתרונות החזקים של כרטיס האשראי היא האפשרות שהוא מקנה להם להשתמש בו באינטרנט ובטלפון.

    

   גברים פחות אוהבים תשלומים

   לגבי שימוש בתשלומים, אמרו כשליש מהגברים (31%) כי אינם משתמשים אף פעם בתשלומים, ללא קשר לגובה העסקה. כמו כן, יותר ממחצית הנשים (53%) ציינו כי ישתמשו באפשרות התשלומים עבור סכומי רכישה של 500 שקל או פחות.

    

   כאשר נשאלו לגבי היתרון המשמעותי ביותר של כרטיס האשראי בעיניהן, ציינו כמחצית הנשים (51%) את העובדה כי "הכרטיס מקנה לי גישה לכספים שאינם כרגע ברשותי".

    

   עוד עולה מתוצאות סקר אינדקס מסטרקארד, כי נשים וגברים הם בעלי העדפות שונות כשזה מגיע לאופנים המועדפים עליהם לתשלום החשבונות הביתיים. 60% מהגברים אמרו כי הם מעדיפים להשתמש בכרטיס האשראי שלהם למטרה זו, לעומת 46% בלבד מקרב הנשים. זאת בעוד 45% מהנשים אמרו כי הן מעדיפות להשתמש בהוראת קבע למטה זו, לעומת 34% בלבד מהגברים.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   31% מהגברים אינם משתמשים בתשלומים
   צילום: index open
   מומלצים