שתף קטע נבחר

טיוטת אישום נגד מפעל הפיס והאגודה למען החייל

מפעל הפיס והאגודה למען החייל הסכימו כי האגודה למען החייל לא תתחרה במפעל הפיס ולא תקיים הגרלות - כך לפי טיוטת כתב האישום שמתכוונת רשות ההגבלים להגיש בכפוף לשימוע. בין הנאשמים, מנכ"ל מפעל הפיס המכהן ומנכ"ל האגודה למען החייל לשעבר

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה היום (א') כי תגיש כתבי אישום - בכפוף לשימוע - נגד מפעל הפיס, האגודה למען החייל ובכירים בשני הארגונים בעבר ובהווה. כתב האישום מבוסס על חשדות לעבירות, לכאורה, על חוק ההגבלים העסקיים שמפעל הפיס והאגודה למען החייל ביצעו בין השנים 2004 ל-2008. על פי החשד, הצדדים הסכימו כי האגודה למען החייל לא תתחרה במפעל הפיס ולא תקיים הגרלות.

 

הבכירים נגדם יוגש כתב אישום, הם מנכ"ל מפעל הפיס הנוכחי שאול סוטניק, יו"ר מפעל הפיס לשעבר שמעון כצנלסון סמנכ"ל כספים במפעל הפיס אלי לוי, היועץ המשפטי של מפעל הפיס אהוד גרא ומנכ"ל האגודה למען החייל לשעבר דוד מימון ויו"ר האגודה לשעבר יצחק איתן. 

 

עד לסוף שנות ה-90 קיימה האגודה למען החייל הגרלות. בשנת 1998 הגישו מפעל הפיס והאגודה למען החייל לממונה על ההגבלים עסקיים בקשה לאשר הסכם לפיו תמנע האגודה מעריכת הגרלות בתמורה לקבלת סכום כספי שנתי של 12 מליון שקל ממפעל הפיס. הממונה סירב לאשר את ההסכם בין הצדדים נוכח עמדתו כי מדובר בהסדר העלול לפגוע בתחרות.

 

על פי טיוטת כתב האישום, בשנת 2004 חתמו מפעל הפיס והאגודה למען החייל על הסכם להעברת 8 מליון שקל בשנה ממפעל הפיס לאגודה למען החייל ולצידו, במסמך נפרד, הסכימו כי האגודה למען החייל תמנע מעריכת הגרלות כל עוד מפעל הפיס ישלם לאגודה את הסכום המוסכם. המסמך הועבר ליועץ המשפטי של מפעל הפיס דאז, אשר סייע לצדדים ושמר אותו בכספת משרדו.

 

בנוסף, בהתאם לאמור בטיוטת כתב האישום, בשנת 2007 התקיים בין הצדדים הסדר כובל נוסף, שגם במסגרתו התחייבה האגודה למען החייל לא לקיים הגרלות, וזאת בתמורה לתשלום כספי ממפעל הפיס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
שאול סוטניק מנכ"ל מפעל הפיס
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים